Neatrastieji Alandai

Kelionės trukmė: 3 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją. Atvykstame į Latvijos sostinę – Rygą. Apžvalginė ekskursija po Rygos istorinį miesto centrą,1997 m. įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Rygos pilis, Trijų brolių namai, Šv. Jokūbo bažnyčia, didžiausia Pabaltijyje Domo katedra, kurioje ilsisi Rygos įkūrėjo vyskupo Alberto palaikai, Švedų vartai, gynybinių sienų liekanos, Mažosios ir Didžiosios Gildijos pastatai, Katės namas, visada šurmuliuojanti Livu aikštė, aukščiausia mieste Šv. Petro bažnyčia, Rotušės aikštė, nepakartojamas „Juodagalvių namas”. Vakare kruiziniu laivu Romantika išplaukiame į Suomijai priklausančias Alandų salas. Vakarienė*** laive. Vakarą galėsite praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. Ryte atplaukiame į Alandų salų sostinę Marianhamną. Alandų archipelagą sudaro net 6757 salos. Šis kraštas nuo viduramžių iki pat XIX a. pradžios priklausė Švedijai, o po pralaimėto karo atiteko Rusijos imperijai. Vėliau, žlugus carinei imperijai, kraštas su autonomijos teise atiteko Suomijai. Tai viena seniausių pasaulio autonomijų, o patys alandiečiai gali pasidžiaugti įspūdinga gamta ir jos teikiamomis gėrybėmis bei saugumu ir tvarios visuomenės siekiu. Apžvalginės kelionės metu turėsite galimybę susipažinti su salos istorija, pamatyti jos žymius objektus bei pajusti Marienhamno žavesį. Aplankysime Mariehamno observatorijos apžvalgos aikštelę, kur išvysite visą miesto grožį. Vyksime pamatyti dviejų garsių tvirtovių griuvėsius – Bomarsundą, kurią Krymo karo metu sunaikino britų ir prancūzų kariai, ir iš dalies restauruotą Kastelholmo pilį, kuri buvo pastatyta XIII amžiuje ir buvo mėgstama Švedijos karaliaus Gustavo Vazos vieta. Kastelholmo pilis, įsikūrusi vaizdingose fjordo žiotyse, yra viena iš lankomiausių Alado salos objektų. Netoliese esančiame Jano Karlsgardeno muziejuje po atviru dangum išvysite kaip atrodė Alandų ūkis antroje XIX a. pusėje. Ekskursijos metu salų sostinėje Mariehamne turėsite galimybę sužinoti įdomių istorijų apie patį miestą. Laisvas laikas Marienhamne. Vakare laivu išplaukiame į Rygą. Vakarienė*** laive. Vakarą galėsite praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo kajutėse.

3 diena. Pusryčiai*** laive. Ryte atplaukiame į Rygą. Vykstame į Bauskę. Laisvas laikas pietums. Po pietų aplankysime Bauskės pilį*, vienintelę Latvijoje atstatytą renesanso epochos pilį. Šiuo metu išlikę pilies griuvėsiai ir Kuržemės hercogo rezidencijos. Ekskursijos po pilį metu, pasiklausysime įdomios pilies istorijos ir apžiūrėsime svetainę ir prezentacijų salę, virtuvę ir holą, gyvenamąjį kambarį, rūsį, arklides ir sargo kambarį. Pasižvalgysime nuo atstatyto pilies bokšto į apylinkes. Vakarop išvykstame namų link. Kelionė per Latviją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!