Naujametinis Baltijos kruizas 2015

Kelionės trukmė: 4 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją. Vykstame į naujametiškai dekoruotą Latvijos sostinę Rygą, nuo XIII a. priklausiusią Hanzos pirklių sąjungai. Rygos senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas ypač žymus gausia Art Nouveau (Jugendstil) architektūra. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis: Rygos pilis, Trijų brolių namai, Šv. Jokūbo bažnyčia, Didžioji ir Mažoji gildijos, didžiausia Pabaltijyje Domo katedra, kurioje ilsisi Rygos įkūrėjo vyskupo Alberto palaikai, Švedų vartai, gynybinių sienų liekanos, Rotušės aikštė, nepakartojamas “Juodagalvių namas”, Katės namas, Laisvės paminklas. 1510 m. Rygos miesto aikštėje buvo papuošta pirmoji Naujametinė eglutė Europoje. Nuo tų laikų tai tapo tradicija, kuri išliko iki šių dienų. Dabar jau niekas neįsivaizduoja Naujųjų metų be šios puošmenos. Rygoje pagrindinė naujametinė eglė statoma Rotušės aikštėje priešais Juodagalvių namą, kur yra lentelė, žyminti pirmosios eglutės vietą. Tai ne vienintelė eglutė – dauguma senamiesčio aikščių turi savo Naujametines eglutes. Laisvas laikas pasivaikščioti senamiesčio aikštėse, pilnose šventinio šurmulio, mugių, paragauti įvairių skanėstų, karštos arbatos su meduoliais. Vakare laivu išplaukiame į Stokholmą.

2 diena Atvykstame į Stokholmą. Apžvalginė ekskursija po Naujuosius metus pasiruošusią sutikti Švedijos sostinę, dar vadinamą „Šiaurės Venecija“: Rotušė, kurioje vyksta Nobelio premijos ceremonijos, Stokholmo simbolis – karalių rūmai, Didžioji Katedra, kurioje buvo karūnuojami šalies valdovai, Parlamentas, Riterių bažnyčia. Esant galimybei, aplankomas populiariausias Skandinavijoje karališko laivo „Vaza“ muziejus*. Laisvas laikas pasižvalgyti po išpuoštą miestą ar įsigyti suvenyrų. Pavakary didžiuliu laivu išplaukiame į Helsinkį. Nepamirštamas Naujųjų Metų sutikimas laive: ypatinga šventinė šou programa, šokiai diskotekoje, veikiantys restoranai, kavinės, barai, parduotuvės ir kitos pramogos. Nakvynė kajutėse.

3 diena Ryte atplaukiame į Helsinkį. Apžvalginė ekskursija po ką tik Naujuosius metus sutikusią Suomijos sostinę: Senato aikštė su aplinkiniais administraciniais pastatais, universitetas, Rotušė, Prezidento rūmai, Nacionalinis meno muziejus “Atenium”, Nacionalinis dramos teatras, modernaus meno muziejus “Kiasma”, Parlamentas, originalus paminklas kompozitoriui J. Sibelijui, garsioji uoloje iškalta Tempelinaukio bažnyčia. Laisvas laikas. Pavakary iš Helsinkio išplaukiame į Taliną. Atplaukus nakvynė viešbutyje.

4 diena Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija Taline autobusu: Piritos buriavimo centras, Kadriorgo parkas ir rūmai, kuriuos XVIII a. pastatė ir įrengė Rusijos caras Petras Didysis. Rūmų ekspozicijoje galima išvysti XVI–XX a. Vakarų Europos ir Rusijos meno kūrinių. Toliau tęsiame ekskursiją pėsčiomis: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalginės aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, “Trumpoji koja”, miesto rotušė, “bandelių” skersgatvis, miesto amatininkų ir “Juodagalvių” gildijos pastatai, “Storosios Margaritos” bokštas. Laisvas laikas. Kelionė per Estiją, Latviją. Vėlai vakare grįžtame į namus.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!