Biržai - Alaus kelias (kolektyvams)

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Ryte išvykstame į Biržus, vieną seniausių Lietuvos miestų, įsikūrusį tarp dviejų upių – Apaščios ir Agluonos bei dviejų ežerų – Širvėnos ir Kilučių. Tai buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys – bastioninės tvirtovės rūmai, XVII a. Biržų pilis.

Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais ir išties skaniu alumi. Anksčiau kaimuose alų darydavo bene kiekvienas ir kiekvienas turėdavo savo technologiją, kurią perduodavo tik sūnums. Pirmoji alaus darykla Lietuvoje taip pat buvo įkurta šiame mieste 1686 metais kunigaikštytės Liudvikos Karolinos Radvilaitės nurodymu.
Alaus pramonės svarbą biržiečiai įrodė po karų su Švedija, pirmiausiai atstatydami ne miestą, o alaus daryklą.

Lankysitės „Sėlos“ muziejuje*, įsikūrusiame XVII a. kunigaikščių Radvilų statytoje pilyje. Čia susipažinsite su unikalia ekspozicija, skirta aludariui Jurgiui Žaldokui, ragaudami biržietišką alų* išgirsite linksmų istorijų, nutikusių aludariams ir alaus mėgėjams. Kartu su folkloro ansambliu padainuosite ir pašoksite!

Vėliau aplankysite grafams Tiškevičiams priklausiusį Astravo dvaro ansamblį, įsikūrusį seniausio Lietuvoje tvenkinio – Širvėnos dirbtinio ežero pakrantėje, apžiūrėsite ilgiausią šalyje pėsčiųjų tiltą–užtvanką ir parką.

Užkopsite į pusmėnulio formos Kirkilų apžvalgos bokštą, nuo kurio viršūnės karštą vasaros dieną galima pamatyti kaip karstinių ežerėlių vanduo nusidažo raudona spalva.

Kelionę vainikuos apsilankymas Rinkuškių alaus darykloje*, kur susipažinsite su šiuolaikine alaus gamybos technologija, degustuosite ten verdamą alų. Dalyvausite „Alaus kelio“ ekskursijoje ir degustacijoje** (programa pasirinktinai).

Po gausybės linksmybių, vakare išvykstame namų link. Vėlai vakare grįžtame.

** Rinkuškių alaus daryklos restorane “Alaus kelias” galėsite pasirinkti vieną iš programų:

  • Micronistory vakarienė. Trukmė 3 val. Karšti patiekalai, šalti užkandžiai, 6 rūšys alaus. Kaina 32-39 eur/asm.
  • Gurmaniška Sambarių programa. Trukmė 2,5 val. Karšti patiekalai , gurmaniški užkandžiai, 8 rūšys alaus. Kaina 33 eur/asm.
  • Exclusive programa. Trukmė 2,5 val. Šalti užkandžiai, karštas patiekalas, 7 rūšys alaus. Kaina 30 eur/asm.
  • Proginė ekskursija-programa. Trukmė 2 val. Šalti užkandžiai, karštas patiekalas, 7 rūšys alaus. Kaina 28 eur/asm.
  • Giros ekskursija – programa. Trukmė 1,5 val. Šalti užkandžiai, karštas patiekalas, ”Seno rūsio” gira, vanduo, vaisvandeniai. Kaina 20 eur/asm.

Pageidaujant programoje nurodytus lankomus objektus galima pakeisti į šiuos:
  • Apsilankymą Kirkilų kaimo amatų namuose, kur būsite pavaišinti rupių miltų blynais, žuviene, arbata, alumi. Galima užsakyti ir muzikantus. Kaina ~50 Eur/grupei.
  • Pažintinę ekskursiją „Grūdo kelias" Sodeliškio dvare. Ekskursija su duonos kepimu ~ 4 eur/asm., ekskursija su duonos kepimu ir alaus degustacija ~ 8 eur/asm. Trukmė ~4 val.
  • Apsilankymą Joniškėlyje su lietuviško vyno degustacija, kurios metu ne tik susipažinsime su daugiau nei 30 rūšių naminių lietuviškų vynų ir keletą jų paragausime, bet ir sužinosime vyno degustavimo ypatybes. Ši patirtis pakeis Jūsų supratimą apie lietuvišką vyndarystę! Kaina ~ 7,5 EUR/asm. (5 rūšys vyno);
  • Apsilankymą Kirkilų pramogų parke, kur galėsite apsilankyti iliuzijų tunelyje, gravitaciniame name, siaubo name
-
Mokami objektai:
Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~ 5 EUR;
Biržų Sėlos muziejus ~ 5 EUR/asm.; moksleiviams, studentams, senjorams ~ 2,5 EUR;
Žaldoko alaus programa ~9 EUR/asm.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!