Biržai, Joniškėlio Respublika ir lietuviško vyno degustacija

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 33.25 €

Vyksime į Biržus, vieną seniausių Lietuvos miestų, įsikūrusį tarp dviejų upių – Apaščios ir Agluonos bei dviejų ežerų – Širvėnos ir Kilučių. Tai buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys – bastioninės tvirtovės rūmai, todėl lankysimės XVII a. Biržų pilies rūmuose, kur įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla”*. Muziejaus salėse esanti ekspozicija pasakoja apie šio krašto istoriją ir kultūrą. Tai sėlių ir žiemgalių archeologija, kunigaikščių Radvilų ir grafų Tiškevičių epocha, Biržų kraštas Rusijos imperijos valdymo, Nepriklausomos Lietuvos ir XX a. II pusės laikotarpiu. Laisvas laikas pietums.
Po ekskursijos apžiūrėsime grafams Tiškevičiams priklausiusį Astravo dvaro ansamblį, įsikūrusį seniausio Lietuvoje tvenkinio – Širvėnos dirbtinio ežero pakrantėje, bei pereisime ilgiausiu šalyje pėsčiųjų tiltu. Pakeliui užkopsite į pusmėnulio formos Kirkilų apžvalgos bokštą, nuo kurio viršūnės karštą vasaros dieną galima pamatyti kaip karstinių ežerėlių vanduo nusidažo raudona spalva, o vėliau vyksime prie didžiausios Lietuvoje karstinės įgriuvos – Karvės olos.
Susipažinę su Biržais, vyksime į Joniškėlį* - miestą, vadinamą mažuoju Šiaurės Lietuvos perlu. Ekskursiją pradėsime nuo švento Joniškėlio akmens, kuris, sakoma, kad padeda išgydyti visas ligas ir ištekėti vienišoms merginoms. Užsuksite į senąsias Joniškėlio kapinės, kur aplankysite ne tik Karpių šeimos koplyčią, bet ir… vampyro kapą. Tolimesnis sustojimas - Joniškėlio bažnyčios, mokyklos ir ligoninės ansamblis. Ir, žinoma, visos Šiaurės Lietuvos puošmena – Karpių giminės dvaras! Tai viena didžiausių ir gražiausių Lietuvos dvarviečių.
Tik Joniškėlyje jūs rasite vynuogyną su didžiausia vynuogių įvairove šalyje, tad dalyvausime lietuviško vyno degustacijoje*, kurios metu ne tik susipažinsime su daugiau nei 30 rūšių naminių lietuviškų vynų ir keletą jų paragausime, bet ir sužinosime vyno degustavimo ypatybes. Ši patirtis pakeis Jūsų supratimą apie lietuvišką vyndarystę!
Vakare važiuosime namų link.
Mokami objektai:
Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~ 5 EUR;
Biržų Sėlos muziejus ~ 5 EUR/asm.; moksleiviams, studentams, senjorams ~ 2,5 EUR;
Lietuviško vyno degustacija (5 rūšys) ~ 7,5 EUR/asm.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!