Biržų kraštas ir kulinarinis paveldas

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais ir išties skaniu alumi. Anksčiau kaimuose alų darydavo bene kiekvienas ir kiekvienas turėdavo savo technologiją, kurią perduodavo tik sūnums. Pirmoji alaus darykla Lietuvoje taip pat buvo įkurta šiame mieste 1686 metais kunigaikštytės Liudvikos Karolinos Radvilaitės nurodymu. Alaus pramonės svarbą biržiečiai įrodė po karų su Švedija, pirmiausiai atstatydami ne miestą, o alaus daryklą.

Kelionės metu užkopsite į pusmėnulio formos Kirkilų apžvalgos bokštą, nuo kurio viršūnės karštą vasaros dieną galima pamatyti kaip karstinių ežerėlių vanduo nusidažo raudona spalva. O po to turėsite galimybę paskanauti kulinarinio paveldo patiekalų*: žuvienės, pilno grūdo blynų su obuoliene arba spirgučiais ir žolelių arbatos.

Lankysitės Biržų krašto muziejuje „Sėla*, įsikūrusiame XVII a. kunigaikščių Radvilų statytoje pilyje. Čia susipažinsite su unikalia ekspozicija, skirta aludariui Jurgiui Žaldokui, ragaudami biržietišką alų* išgirsite linksmų istorijų, nutikusių aludariams ir alaus mėgėjams. Kartu su folkloro ansambliu padainuosite ir pašoksite!

Apsilankysite Rinkuškių alaus darykloje* ir pažintinės ekskursijos po alaus daryklą metu gidas Jums parodys ir paaiškins, kaip daromas alus - nuo salyklo sumalimo iki etiketės užklijavimo ant butelio.

Ekskursijos metu apžiūrėsite grafams Tiškevičiams priklausiusį Astravo dvaro ansamblį, įsikūrusį seniausio Lietuvoje tvenkinio – Širvėnos dirbtinio ežero pakrantėje, pereisite ilgiausią šalyje pėsčiųjų tiltą – užtvanką ir parką. O kadangi Biržai garsėja ne tik alumi, bet ir smegduobėmis, todėl kelionės metu nuvyksite prie didžiausios Lietuvoje karstinės įgriuvos – Karvės olos.

Vėlai vakare keliausime namo.

Mokami objektai:

  • Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 3 EUR/asm;
  • Biržų Sėlos muziejus - 3 EUR/asm.;
  • Žaldoko alaus programa - 8 EUR/asm.;
  • Kulinarinio paveldo pietūs - 7 EUR/asm;
  • Pažintinė ekskursija Rinkuškių alaus darykloje - 5 EUR/asm.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!