Piligriminė kelionė į Čenstakavą ir Vadovicus

Kelionės trukmė: 3 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į Čenstakavą. Šv. Mišios. Čenstakava - didžiausias ir garsiausias Lenkijos piligrimystės centras. Tai Švč. Mergelės Marijos šventovė, kurioje saugomas "Juodosios Madonos" paveikslas. Šis paveikslas kasmet pritraukia didžiules minias piligrimų iš Lenkijos ir visų pasaulio šalių. Nakvynė viešbutyje prie Krokuvos.

2 diena Pusryčiai. Vykstame į Vadovicus. Pirmojo, ir kol kas vienintelio, istorijoje Lietuvą aplankiusio popiežiaus - Jono Pauliaus II gimtąjį miestą. Karpatų papėdės miestelis Vadovicai, anot pačių lenkų, yra virtęs popiežiaus Jono Pauliaus II muziejumi. Pagrindinis turistų traukos centras - Šventojo Tėvo šeimos namas, kuriame yra atidarytas muziejus. Jame eksponuojami asmeniniai Jono Pauliaus II daiktai bei šeimos turtas. Vidury miestelio, Jono Pauliaus II aikštėje, stovi Popiežiaus biustas. Vos už kelių žingsnių marmuro lentelėmis pažymėtos jo gimimo vieta, paauglystėje lankyta bažnyčia ir pradinė mokykla. Vykstame į Veličkos druskų kasyklas*, kurios veikia jau 700 metų ir yra įtrauktos į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Apsilankymo metu nusileidžiame į 135 m gylį, kur keliose horizontalėse suformuota 2 km ilgio trasa, susidedanti iš 20 kamerų. Puikiai įrengta ekspozicija supažindina su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu. Pats gražiausias šių kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas padaryta iš druskos. Koplyčią apšviečia iš druskos kristalų padaryti šviestuvai, o grindys – vientisas druskos gabalas. Koplyčioje vyksta pamaldos, tuokiasi jaunavedžiai, vyksta klasikinės muzikos koncertai. Nakvynė viešbutyje prie Krokuvos.

3 diena Pusryčiai. Vykstame į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Apsilankysime įspūdingame prie Vyslos upės įsikūrusiame Vavelio architektūriniame komplekse*, kur pamatysime gotikinę pilį bei Vavelio katedrą, kurioje buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Ekskursiją tęsime Krokuvos senamiestyje. Turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušę ir paminklą A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praeisime Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Aplankysime skverelyje už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Laisvas laikas. Išvykstame namų link. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!