Gurmaniška kelionė į Dzūkiją

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Dzūkija, dar vadinama Dainava, yra vienas unikaliausių Lietuvos etninių regionų. Šiandieninei Dzūkijai tenka labai graži Lietuvos kraštovaizdžio dalis. Jos teritorijoje driekiasi didžiausia šalyje Dainavos giria, teka Nemunas, Neris ir Merkys, šio krašto upė, turinti daugybę vaizdingų intakų - Grūdą, Skroblų, Ūlą, tapusių saugomomis teritorijomis. Įkurtas pirmasis Lietuvoje rezervatas – Žuvintas ir vienas didžiausių pelkinių masyvų – Čepkelių rezervatas.
Kelionės metu kviesime Jus susipažinti net tik su regiono gamtos grožiu, bet ir su kulinariniu, tautiniu bei architektūriniu paveldu!

Kelionę pradėsite apsilankymu Raižiuose, nuo seno totorių apgyvendintu kaimą. Čia vietinis gidas, tikras totoris, papasakos apie bendruomenės istoriją, islamo tradicijas ir papročius, aplankysite totorių maldos namus - mečetę. Greta Raižių mečetės neseniai pastatytuose musulmonų bendruomenės namuose Jūsų lauks karšta arbata bei kava ir totoriško pyrago – šimtalapio degustacija*.

Vėliau vyksite į Merkinę. Apsilankysite Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre*, kur Jūsų lauks glausta pažintis su parko įžymybėmis bei trumpas filmukas. Užlipsite į apžvalgos bokštą "Pušų gojelis", kopsite į Merkinės piliakalnį, ant kurio XIV a. stovėjo lietuvių gynybinė pilis. Nuo Merkio piliakalnio atsiveria nuostabi Merkio ir Nemuno santakos panorama, tapusi Dainavos krašto simboliu. Tęsiate kelionę – vos keli kilometrai nuo Merkinės – Česukų kaimas. Čia aplankysite Merkinės piramidės, kryžių ir kupolo kompleksą – tikėjimo ir mistikos vietą.

Toliau kelias ves į Liškiavą. Jūsų lauks ekskursija Liškiavos XVII a. architektūriniame ansamblyje*. Jos metu aplankysite Švenčiausios Trejybės bažnyčią, pamatysite bažnyčios rūsyje išlikusias XVIII a. vienuolių dominikonų palaikus bei įrengtą XVII-XX amžių liturginio paveldo ekspoziciją. Tai tikras baroko perlas pietų Lietuvoje. Pageidaujantiems pasiūlysime papietauti*.

Kelionę vainikuos apsilankymas “Alitos” gėrimų gamykloje*. Ekskursijos metu sužinosime, kaip gimsta putojantys vynai bei stiprieji gėrimai. Apsilankę gamybos cechuose, turėsime unikalią galimybę pamatyti skirtingus gamybos procesus, išgirsti pasakojimus apie gėrimų kilmę, istoriją bei gamybos technologijas. Antroji pažintinės programos dalis – gėrimų degustacija. Jos metu atrasime gurmanišką gėrimų pasaulį, suprasime skonio ir aromato subtilybes. Susipažinsime su kiekvieno degustuojamo gėrimo istorija, kilme, gamybos technologija ir vartojimo tradicijomis.

Pasirinktinai galima lankyti:

  • Ekskusija Raižiuose ir totoriško pyrago degustacija – 10 EUR/asm.
  • Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centras – 1 EUR/asm.
  • Liškiavos ansamblio ekspozicija – 2 EUR/asm., 10-15 EUR/grupei gido paslauga.
  • Pietūs Liškiavoje – 12 EUR/asm.
  • “Alitos” gėrimų degustacijų kainos www.alita.lt

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!