Istorinės Lietuvos sostinės ir Užutrakio dvaras bei poilsis Tony Resort (kolektyvams)

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Vykstame link Kernavės* – pagoniškosios Lietuvos sostinės. Čia, vaizdingoje Neries pakrantėje stūksantys piliakalniai mena baltiškąją kultūrą, gyvavusią daugiau nei 10 tūkst. metų. Tai unikalus archeologijos ir istorijos vertybių kompleksas 2004 metais įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Viduramžiai buvo išskirtinis laikotarpis Kernavei – vieno svarbiausių Lietuvos politinių ekonominių centrų klestėjimo ir, deja, žlugimo metas, palikęs neįkainojamas vertybes: penkių piliakalnių fortifikacinę sistemą, kapinyną, sudegintų kunigaikščio pilių ir sunykusio amatininkų bei pirklių miesto liekanas. Ekskursijos metu susipažinsite su vietovės istorija, archeologinėmis bei architektūrinėmis vertybėmis, galėsite įkopti į piliakalnius ir pasigrožėti Neries panorama,apžiūrėsite viduramžių miesto fragmentus.

Vykstame į Užutrakio dvarą*. Tiškevičių valdymo laikais dvaras apėmė virš 600 ha teritoriją, iš jų 80 ha plotą apėmė sodyba, kurią sudarė ūkinė ir reprezentacinė dalys. Abi dalis atribojo sudėtinga tvenkinių ir želdynų sistema. Istoristinius, turinčius neorenesanso ir neoklasicizmo bruožų rūmus 1898–1901 m. pastatydino grafo Juozapo Tiškevičiaus jauniausias sūnus Juozapas Tiškevičius. Interjerai buvo dekoruoti ankstyvuoju prancūzų klasicizmo – Liudviko XVI stiliumi. Rūmus supo didelis peizažinis parkas, įkurtas sename pušų, eglių ir ąžuolų miške. Jis buvo buvo sumanytas kaip vandens parkas, kuriame įrengta sudėtinga, daugiau nei 20 dekoratyvių tarpusavyje ir su didžiaisiais Galvės bei Skaisčio ežerais sujungta tvenkinių sistema. Ekskursijos metu aplankysime Užutrakio dvaro sodybos buvusią ūkinę dalį bei rūmus. Supažinsite su dvaro sodybos ir ją įkūrusios grafų Tiškevičių šeimos istorija, atliktais ir vykdomais dvaro sodybos restauracijos darbais. Keliausime ir po mišraus stiliaus Užutrakio parką, supažindinsite su jo augmenija ir gyvūnija bei parko kūrimo ir restauracijos menu. Vykstame į Tony Resort 4*, net 40 ha plote Anupriškėse įsikūręs poilsio ir pramogų parkas „TonyResort“ kviečia Jus pabėgti nuo miesto šurmulio ir pajusti tikrąją ramybę ir harmoniją pušų apsuptyje ant Gilušio ežero kranto.

Čia siūlomos įvairios paslaugos ir pramogos: apgyvendinimas ekologiškuose namukuose, lipynės, vandens ir lauko pramogos, pasivaiksčiojimas Anupro parke pelkių takais, pirtis ir kubilas, restoranas bei daugybė kitų. Tai vieta, kurioje skirsite taip išsiilgto laiko sau ir mėgausitės kokybišku poilsiu. Vakarienė ir nakvynė.


2 diena. Pusryčiai. Vykstame link Trakų. Pakeliui sustojame ir aplankome Angelų kalvą. Šiandien šiame 4,3 ha plote dangų sveikina daugiau kaip 40 didelių ir mažesnių medinių angelų, iš ąžuolo drožtų koplytstulpių. Kiekvienas ant kalvos esantis angelas įkūnija vieną iš gyvenimo tiesų, pamatinių žmonijos ar krikščioniškųjų vertybių. Angelų pavidalu čia įkurdinta Gyvybė, Tiesa, Taika, Dvasios ramybė, Atjauta, Pasiaukojimas, Meilė, Sveikata, Džiaugsmas, Dėkingumas, Viltis... Tarp medinių skulptūrų yra vienas žmogaus ūgio angelas, simbolizuojantis Gerumą, kurį kviečiama apkabinti ir per jį pasisemti šio gyvenimą puošiančio jausmo.

Atvykstame į Trakus. Keliaujame aplankyti nuostabios XIV–XV a. gotikinės Trakų salos pilies* – buvusios Lietuvos didžiojo kunigaikščio vasaros rezidencijos. Akmeninė raudonomis plytomis apdailinta iškili pilis ilgą laiką buvo didžiųjų Lietuvos kunigaikščių rezidencija, kultūrinis traukos centras. Tai vienintelė pilis visoje Rytų Europoje, pastatyta vandens apsuptoje saloje. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pradėtą statyti pilį užbaigė jo sūnus Vytautas. Jis sustiprino ir modernizavo pradinį planą, originaliai suderino gynybinę ir rezidencinę paskirtį. Nuo 1409 m. Vytautas Didysis čia perkėlė valstybės sostinę, kurioje buvo saugoma Lietuvos Metrika bei valstybės iždas. Pilyje susipažinsite su Trakų miesto pilių ir žemės istorija. Pamatysite taikomosios dailės rinkinius: baldus, pypkes, spaudus, laikrodžius, porceliano bei stiklo dirbinius, medžioklės trofėjus. Laisvas laikas pietums, kurio metu galėsite paragauti žymiųjų kibinų bei pasivaikščioti po pilies salą ir pasigrožėti Galvės ežero panorama. Vakare išvykstame namų link.

Dėmesio! Kelionės trukmę bei kelionės programą galima keisti ir derinti prie jūsų poreikių ir pageidavimų. Taip pat galime užsakyti pasirinktą maitinimą (tik pusryčius, pusryčius ir vakarienes arba pilną maitinimą – pusryčius, pietus bei vakarienes). Pageidaujantiems rezervuojame konferencijų salę su reikiama įranga renginiams bei verslo susitikimams.

Pageidaujantiems už papildomą mokestį šios kelionės metu galime užsakyti:

  • Bilietus į kelionės metu vykstančius koncertus operos/baleto pasirodymus.
  • Golfo žaidimo pamoką Vilnius Grand Resort viešbučio aikštyne.
  • Panoraminį plaukimą Galvės ežere Trakuose.

Mokami objektai:

Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~10 EUR/asm. Vietinių gidų paslaugų kaina priklauso nuo grupės dydžio.

Kernavės archeologinės vietovės muziejaus lankymas: suaugusiems - 4 EUR/asm.; moksleiviams, studentams, senjorams - 2 EUR/asm.; šeimos bilietas (1-2 suaugusieji ir iki 3 vaikų) - 8 EUR/asm.
Užutrakio dvaras: suaugusiems ~4 EUR; moksleiviams, studentams, senjorams ~ 2 EUR;
Trakų Salos pilis: suaugusiems ~12 EUR/asm; Studentams senjorams mokiniams ~6 EUR/asm.;

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!