Kalėdinė Bavarija

Kelionės trukmė: 5 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

2 diena. Pusryčiai. Išvykstame į Vokietiją. Tris dienas keliausime ir Kalėdinės dvasios semsimės po šventiškai pasipuošusią Bavariją, visame pasaulyje garsėjančia savo Kalėdinėmis mugėmis, jaukiais miesteliais, Alpių viršukalnėmis ir jų papėdėse plytinčiais ežerais bei įspūdingais rūmais ir pilimis.
Vykstame į Bambergą. Bambergas – nuostabus viduramžių miestas, įsikūręs ant septynių kalvų, dar vadinamas „Vokiečių Roma“. Miestas yra išsaugojęs savo senovinę architektūrą ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysite Bambergo katedrą, upės salelėje esančią senąją miesto rotušę, "Mažąja Venecija" vadinamus pakrantėje išrikiuotus žvejų namelius. Lankydamiesi Bamberge Kalėdiniu laikotarpiu galėsite aplankyti ir dalį žymiojo Bambergo prakartėlių kelio, sujungiančio net 40 bažnyčių, muziejų, visuomeninių pastatų ir erdvių. Besigrožint įvairiausiomis prakartėlėmis ir kalėdinėmis mugėmis, nesunku pajusti šventinę atmosferą. Laisvo laiko metu norintieji galės apsilankyti vienoje iš kalėdinių mugių ir paragauti karšto vyno, keptų dešrelių ar įsigyti senovinių kalėdinių papuošalų. Taip pat norintys galės užsukti į vieną iš senamiesčio užeigų bei paragauti rūkyto vokiško alaus, gaminamo tik šiame mieste. Vakare išvykstame Miuncheno link. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Keliaujame link Cūgšpice – aukščiausios Vokietijos viršukalnės (2962 m). Keltuvu* pakilsime į viršukalnę, kur pasigrožėsite įspūdinga panorama, atsiveriančia į 400 viršukalnių, esančių Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje bei Italijoje. Vykstame į netoliese esantį Garmišo-Partenkircheno kalnų miestelį. Pasivaikščiosime žaviomis šio kalnų kurorto gatvelėmis, pasigrožėsite freskomis puoštais pastatais bei nuostabiais Alpių vaizdais. Laisvas laikas pietums. Važiuojame į kalėdiškai pasipuošusią Bavarijos sostinę Miuncheną, kur jau nuo XII amžiaus buvo įsikūrę vienuoliai benediktinai, miestas buvo apjuostas gynybine siena, vyko prekyba, per keletą šimtmečių buvo pastatyta daugybė bažnyčių ir iškilo Bavarijos valdovų rūmai. Miunchenas buvo atstatytas po Antrojo pasaulinio karo, tad šalia restauruotų istorinių pastatų pamatysite ir modernios architektūros. Apžvalginės ekskursijos metu apsilankysite Marienplatz aikštėje, kur stovi senoji ir naujoji rotušės, pamatysite Miuncheno simboliu laikomą Švč. Mergelės Marijos katedrą. Senamiesčio pakraštyje apžiūrėsite Vitelsbachų dinastijos valdovų rūmus, šalia jų esančias aikštes, Operos rūmus ir kitus statinius. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paragauti Miuncheno dešrelių, tradicinių sūrių riestainių ar čia verdamo alaus. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Niurnbergą – antrą pagal dydį miestą Bavarijos žemėje. Visame pasaulyje garsi Niurnbergo Kalėdinė mugė, vykstanti nuo 1628 m. – jau tapusi Kalėdinių kelionių klasika. Viliojantis meduolių, karšto vyno ir ant grotelių keptų tradicinių Niurnbergo dešrelių aromatas tvyro „Christkindlesmarkt“ ore. Raudona ir balta drobe papuoštuose 180 medinių prekystalių rasite tradicinių dirbinių, tokių kaip rankų darbo kalėdinės dekoracijos, kulinarinių gaminių, pavyzdžiui, garsiųjų Niurnbergo meduolių „Lebkuchen“, parduodamų spalvingose muzikinėse dėžutėse. Pasivaikščiokite šventiškai apšviestais takais tarp prekystalių ir pajuskite nepakartojamos atmosferos kerus. Pažintį su miestu pradėsime nuo imperatoriškosios Kaiserburg pilies, kuri net 500 metų buvo Vokietijos karalių ir imperatorių rezidencija, viena iš nedaugelio, turėjusi teisę saugoti imperijos brangenybes. Pasivaikščiosime senamiesčio gatvelėmis ir apžiūrėsime Pilato ir Diurerio namus, Šv. Dvasios ligoninę, grožėsimės miesto rotuše bei Dievo Motinos bažnyčia, žavinčia bene gražiausiu akcentu – laikrodžiu. Laisvas laikas pietums Kalėdinėje mugėje bei dovanų paieškai. Išvykstame Niurnbergo. Vakare lankomės virš 1000 metų senumo viduramžių miestelyje Baucene. Bauceno Kalėdinė mugė tituluojama seniausia Kalėdine muge Vokietijoje. Mugės pradžia datuojama 1384 metais, kai Bohemijos karalius Vaclavas IV (Wenzel IV) suteikė miestui turgaus teises. Jo garbei mugė tebevadinama “Wenzelsmarkt”. Kelionė per Vokietiją, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

5 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Sustojimas pietums. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!