Svečiuose pas Žaldoką Pakruojo dvare

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 37.05 €

Vyksite į Pakruojį, garsėjantį dolomito kasyklomis, giliomis aludarystės tradicijomis, didikų ir bajorų virtuvės valgiais bei savitomis istorijomis. Apsilankysite Pakruojo sinagogoje, kur sužinosite seniausios iki šių dienų Lietuvoje išlikusios medinės sinagogos istoriją bei šio krašto žydų gyvenimą ir kultūrą.

Ekskursijos metu lankysitės XIX a. klasicistinio stiliaus Pakruojo dvare*. Tai didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje (užimantis apie 49 ha plotą), įtrauktas į Lietuvos kultūros paveldo objektų registrą ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą, kaip didžiausia dvaro sodyba.

Štai šiuos rūmus Jūs ir apžiūrėsite: užsuksite į didikų kostiuminę, oranžerijoje pasigrožėsite kalvio skulptūromis, ginklų kolekcija; pakilę į palėpę, pamatysite retus Lietuvoje arkinius kaminus, o nusileidę į rūsius, pateksite į vienintelį Lietuvoje baudžiavos laikų bausmių muziejų. Vaikščiodami šimtamečio parko takeliais grožėsitės unikaliu arkiniu tiltu per Kruojos upę. Šis tiltas yra vienintelis Lietuvoje vėlyvojo klasicizmo statinys iš dolomito. Užsuksite į kalvę, anglių degyklą.

Kuomet susipažinsite su dvaru ir aplinka dosnusis Žaldokas su Pačia pakvies į dvaro bravorą*. Jūsų laukia svetingos, linksmos sutiktuvės su armoška ir programa “Alaus kelio pažinimas”. Čia ne tik susipažinsite su senoviniu alaus gamybos procesu, bet ir degustuosite tikro “pirmoko”, “antroko”, “trečioko” alaus, su dainomis ir linksmais Žaldoko pamokymais, ragausite gardžios užkandos.

Jei norėsite, galėsite papietauti Pakruojo dvaro karčemoje “Traktierius”.

Pasisvečiavę pas Žaldoką, vyksite į Joniškėlį - miestą, vadinamą mažuoju Šiaurės Lietuvos perlu. Ekskursiją pradėsite nuo švento Joniškėlio akmens, kuris, sakoma, kad padeda išgydyti visas ligas ir ištekėti vienišoms merginoms. Užsuksite į senąsias Joniškėlio kapinės, kur aplankysite ne tik Karpių šeimos koplyčią, bet ir… vampyro kapą. Tolimesnis sustojimas - Joniškėlio bažnyčios, mokyklos ir ligoninės ansamblis. Ir, žinoma, visos Šiaurės Lietuvos puošmena – Karpių giminės dvaras! Tai viena didžiausių ir gražiausių Lietuvos dvarviečių.

Užsakant kelionę privaloma iš anksto pasirinkti ir sumokėti už paslaugas Pakruojo dvare.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!