Kvedlinburgas, Goslaras, Harco kalnai ir pilys

Kelionės trukmė: 4 d.

Kelionės kaina: 305.97 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją. Atvykstame į Saksonijos-Anhalto žemę, kurią sudaro dvi sritys – buvusi Anhalto kunigaikštystė ir Prūsijos provincija Saksonija. Šis regionas garsėja istoriniais miestais ir Harco kalnais. Nakvynė viešbutyje prie Magdeburgo.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į miestelį Falkenstein Harz, kuris pavadinimą gavo dėl aukštai virš miestelio stūksančios Falkenštaino pilies. Palikę autobusą kalnų papėdėje, kopiame pėstute ar važiuojame arkliuku* (2km) į įspūdingąją Falkenštaino pilį*. Tai geriausiai išsilaikiusi XII a. Vokietijos pilis, kurioje saugoma seniausia vokiečių kalba parašyta teisės knyga „Sachsenspiegel“. Didingos 17 metrų aukščio ir 4 metrų pločio pilies sienos, įspūdingi bokštai bei kvapą gniaužianti panorama nepaliks abejingų ir leis pajusti viduramžių dvasią. Pažintį su regionu tęsime Kvedlinburgo mieste, suklestėjusiame X amžiuje, kai čia buvo įkurtas moterų vienuolynas. Ant kalvos stūkstanti vienuolyno bažnyčia pastatyta XI-XII a., o kitą kalvos pusę užima Kvedlinburgo pilis – parkų apsupti renesansiniai rūmai. Senamiestis didžiuojasi vertingais fachverkiniais pastatais, čia yra ir seniausias iš Vokietijoje išlikusių fachverkinių pastatų. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame Kvedlinburge 1009 m. pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtas Lietuvos vardas. Apžvalginės ekskursijos metu apžiūrėsime Šv. Servacijaus bažnyčią*, apsilankysime Turgaus aikštėje, kurią puošia rotušė ir turtingų miestelėnų namai, pasivaikščiosime siauromis įspūdingo senamiesčio gatvelėmis. Laisvas laikas, kurio metu rekomenduojame užsukti į istorinį Kvedinburgo bravorą paragauti čia gaminamo vietinio alaus ar paragauti Harco regiono patiekalų. Vykstame į Žemutinės Saksonijos žemėje esantį Goslarą – fachverko architektūros perlą, Harco sostinę. Miesto istorija neatsiejamai susijusi su kalnakasyba. Šalia miesto esančiose kasyklose, iš kurių svarbiausia – Rammelsbergas, buvo kasamas sidabras, varis, alavas, švinas, cinkas. Ypač svarbūs buvo sidabro telkiniai, dėl kurių nuo X a. Šventosios Romos imperatoriai pasirinko miestą pagrindine savo buvimo vieta. Goslarą 922 m. įkūrė imperatorius Henrikas I, miestas buvo vienas svarbiausių Šventojoje Romos imperijoje, dar vadintas Šiaurės Roma. Iki šių dienų Goslare išliko vienas didžiausių Vokietijoje autentiškų senamiesčių. Apžvalginės ekskursijos Goslare metu apžiūrėsime imperatoriaus rūmus, miesto sienos įtvirtinimus, įvairių epochų dekoruotus karkasinius namus ir fachverkinį Siemens pramonininkų šeimos namą, iš kurio kilo garsioji Siemens giminė. Taip pat pamatysime rotušę, Turgaus aikštę, gausiai dekoruotus pirklių gildijos namus, buvusią miesto iždinę, didžiausią ir seniausią išlikusį romaninį fontaną su paauksuotu ereliu, simbolizuojančiu imperiją. Nakvynė viešbutyje prie Magdeburgo.


3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Harco kalnų miestą – Vernigerodę, įsikūrusią vaizdingoje dviejų upių santakoje. Tarp fachverkinių namų įkalnėn vingiuoja siauros gatvelės, o ant kalvos virš miesto stūkso masyvi Vernigerode grafų pilis*, dėl savo grožio vadinama Harco Noišvanštainu. Nuo pilies terasos atsiveria puikus vaizdas. Apsilankysime pilyje esančiame muziejuje, kuriame pristatoma 19 a. didikų buitis, paveikslų ir ginklų kolekcija. Pakeliui trumpam sustosime Harco „Baumkuchen“ šakočių kepykloje-kavinėje, kur turėsite galimybę atsigerti kavos bei paragauti vokiško šakočio, nusipirkti lauktuvių artimiesiems. Vėliau keliaujame į Bodės upės slėnyje įsikūrusį Thale miestelį, iš kurio keltuvais* pakilsime į Raganų šokių aikštelę, pasigrožėsime Harco „Didžiuoju kanjonu“ (250 m), Bodės slėniu, pavadintu kažkada čia gyvenusio milžino vardu. Išvysite ir stačias, aštrias lyg peiliu nupjautas Rosstrappe („žirgo nusileidimo aikštelės“) uolas, pavadintas narsaus žirgo garbei, išgelbėjusio princesę Brunhildą nuo ją įsimylėjusio milžino Bodės persekiojimo. Kelionė per Vokietiją, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

4 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Sustojimas pietums. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!