Savaitgalis rudenėjančioje Aukštaitijoje ir Zarasų krašte

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame link Aukštaitijos Nacionalinio parko. Atvykstame į Labanoro regioninį parką, lankome Mindūnų apžvalgos bokštą. Užlipę 214 laiptelių, į 36 metrų aukštį pakilsime virš medžių viršūnių ir grožėsimės įspūdinga gamtos panorama. Iš čia puikiai atsiveria Labanoro regioninio parko vaizdai į šiaurės rytuose besidriekiančias gaivias, žalias pušis, o vakarinėje dalyje išvysite tyvuliuojantį vieną didžiausią rytų Lietuvos senovės ledynų kilmės ežerą - Baltieji Lakajai. Vykstame į Aukštaitijos nacionalinį parką, tai seniausias toks parkas Lietuvoje. Pasigrožėsime nuostabia panorama nuo Ladakalnio kalvos, kurią supa šeši ežerai. Gali būti, kad šioje vietoje senovės baltai aukodavo aukas Gyvybės deivei Ladai. Norintys galės užkopti į Ginučių piliakalnį, ant kurio, manoma, IX - XIV a. stovėjo Linkmenų pilis. Ginučiuose sustosime prie seno XIX a. vandens malūno, kuris, pasak vietos gyventojų, garsėja velnių išmonėmis. Ginučių malūnas* išsaugojo autentišką įrangą, todėl yra saugomas valstybės kaip IX a. technikos paminklas. Vykstame į Palūšę, kur apžiūrėsime XIII a. architektūros paminklą – Šv.Juozapo medinę bažnytėlę ir varpinę, paminklą kompozitoriui Mikui Petrauskui bei akmens amžiaus gyvenamojo būsto ir pilkapio ekspoziciją*. Vykstame į Strigailiškį, čia pietausime ir dalyvausime šakočio kepimo edukacinėje programoje. Jaukioje aplinkoje skanausime ant gyvos ugnies paruoštų kepsnių, iš lietuviškų gamtos gėrybių pagamintų patiekalų. Vėliau kepsime lietuvišką šakotį. Strigailiškis šiandien garsus ne paprasta kaimo produkcija, o savo skanumynais – garsiais šakočiais. Ignalinos pašonėje įsikūrusios kepyklos darbuotojai supažindins su šakočių kepimo tradicijomis, demonstruos kaip jie kepami. Čia pat iškepto skanėsto paragausite prie kavos ar arbatos puodelio. Išvykstame viešbučio ORO Dubingiai link, jis įsikūręs išskirtinai gražioje vietoje prie Asvėjos ežero. Laiką galėsite leisti viešbučio baseino ir pirčių komplekse, čia rasite šildomą baseiną su kaskadomis ir tris pirtis (apsilankymo trukmė 2 val.). Taip pat galėsite lankytis treniruoklių salėje, žaisti biliardą ir stalo tenisą, arba tiesiog smagiai leisti laiką bevaikštant po vaizdingas apylinkes. Vakarienė jaukiame restorane, čia galėsite pasimėgauti europietiškos virtuvės malonumais.

2 diena. Gausūs ir gardūs pusryčiai. Laisvas laikas, kurio metu galėsite toliau mėgautis viešbučio ORO Dubingiai ir jo apylinkių teikiamais malonumais. Apie 12 val. išvykstame iš viešbučio. Vykstame į Gražutės regioniniame parke esančią Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią. Tai išskirtinė ant kalnelio įsitaisiusi šventovė, paliekanti įspūdį savo monumentalumu ir į dangų šaunančiu 72 m aukščio bokštu. Vėliau vykstame į Zarasų miestą, kurį iš visų pusių supa Zaraso, Zarasaičio, Balto ir Griežtos ežerai. Lankysime vieną unikaliausių statinių Lietuvoje – 17 metrų aukščio ir net 34 m pločio Zarasų apžvalgos bokštą. Nuo jo atsiveria puikus vaizdas į Zaraso ežerą ir Zarasų apylinkes. Vykstame į Šlyninkos vandens malūną, kur turėsite galimybę paragauti smetoniškų miltinių patiekalų. Šlyninkos vandens malūnas – tai jau tris šimtmečius menantis unikalus technikos paveldo statinys su išlikusia autentiška įranga. Po ekskursijos ir degustacijos vykstame link seniausio ir storiausio Lietuvoje augančio paprastojo ąžuolo, vieno seniausių Europoje – Stelmužės ąžuolo, šalia stovi seniausia Lietuvoje medinė bažnyčia. Išvykstame namų link.

SVARBI INFORMACIJA MEDIKAMS

Valstybės subsidiją atostogoms ir poilsiui Lietuvoje gaunantiems medikams užsakant kelionę, kurios vertė iki 200 eurų, už kelionę mokėti nereikės.

Medikai, kurie naudosis šia galimybe, turi pateikti galiojančios licencijos numerį arba teisę gauti paslaugą patvirtinantį kuponą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją bei užpildytą paslaugos gavėjo sąžiningumo deklaraciją, nurodant, jog šia priemone naudojasi pirmą kartą.

Dokumentus siųskite elektroniniu paštu Jūsų užsakymą kuruojančiam kelionių organizatoriaus „Guliverio kelionės“ darbuotojui.
Laiške nurodykite užsakymo numerį, kelionės pavadinimą ir datą.

Papildoma informacija:
Minimalus keliautojų skaičius – 25 asm., jei programos pastabose nenurodytas mažesnis keliautojų skaičius.

Šiuo kelionės pasiūlymu gali pasinaudoti visi keliautojai – ne tik medikai!

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!