Vokietija: Šiaurės jūros salos, Hamburgas ir Brėmenas

Kelionės trukmė: 6 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakarop atykstame į Didžiosios Lenkijos vaivadijos sostinę Poznanę, įsikūrusią prie Vartos upės. Apžvalginės ekskursijos metu apžiūrime Tumski salą, kurioje pastatyta pirmoji katedra Lenkijoje – Šv. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika. Ekskursiją tęsiame Poznanės senamiestyje, kur pamatysime miesto simbolį – Poznanės ožiukus, puošiančius renesanso stiliaus rotušės pastatą. Susipažinsime su miesto istorija, pasivaikščiosime jaukiomis senamiesčio gatvelėmis, pamatysime Šv. Stanislovo bažnyčią, dar vadinamą “fara”, ir kitus senamiesčio pastatus. Išvykstame link Vokietijos. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją. Atvykstame į Hamburgą. Vartais į pasaulį vadinamas didžiausias Vokietijos uostas jau viduramžiais buvo vienas svarbiausių uostų Hanzos sąjungoje. Hamburgas buvo sugriautas Antrojo pasaulinio karo metu, o išlikęs aukščiausios mieste Šv. Mikalojaus bažnyčios bokštas dabar laikomas karo memorialu. Prie Elbės upės ir dviejų jos intakų pastatytame mieste kanalų ir tiltų yra daugiau nei Venecijoje ar Amsterdame, bet labiausiai miestą visgi garsina stulbinanti moderni architektūra. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysite įspūdingą Elbės filharmoniją ir kitus modernius pastatus, iškilusius šalia istorinio uosto sandėlių kvartalo Speicherstadt. Vaikščiodami miesto gatvėmis ir tiltais susipažinsite su miesto istorija, pamatysite didingą Hamburgo rotušę, miesto bažnyčias. Po ekskursijos - laisvas laikas. Vykstame į Liuneburgą - ypatingai svarbų Hanzos miestą, kur daugiau nei 1000 metų buvo išgaunama baltuoju auksu viduramžiais vadinta druska. Baltojo aukso dėka vienu turtingiausių Hanzos sąjungoje tapęs miestas išliko nepaliestas Antrojo pasaulinio karo metu, o jo senamiestis dabar laikomas vienu gražiausių Šiaurės Vokietijoje. Apžvalginės ekskursijos metu susipažinsite su šio žavingo viduramžių miesto istorija ir išgirsite, kokia svarbi čia visada buvo druska. Pamatysite išlikusius originalius miestiečių namus, miesto rotušę, prie upės esantį senąjį uosto kraną, pasvirusį Šv. Jono bažnyčios bokštą ir kitus garsiausius Liuneburgo pastatus. Vakare išvykstame iš Nakvynė viešbutyje prie Brėmeno.

3 diena. Pusryčiai. Anksti ryte išvykstame link Nessmersiel prie Šiaurės jūros. Tačiau dėl nuolat vykstančių atoslūgių, jūros ten nerasime. Leisimės į keletos kilometrų pasivaikščiojimą pėsčiomis jūros dugnu. Vietinis vedlys papasakos apie randamus gyvius, kriaukles. Čia gausu gyvybės ir per atoslūgius galima girdėti maisto ieškančių sraigių, moliuskų šnibždesį. Nacionalinio Wattenmeer parko teritorija įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Atėjus iki Baltrum salos - poilsis prie Šiaurės jūros. Atgal į krantą parplauksime laivu*, plaukdami galėsite išvysti ruonių gulyklas. Nakvynė viešbutyje prie Brėmeno.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Cuxhaven miestelį, iš kur Šiaurės jūra laivu plaukiame* į mažiau nei du kvadratinius kilometrus užimančią Helgolando salą. Kadaise danams, o vėliau britams priklausiusi unikali sala dabar yra toliausiai nuo žemyno nutolusi Vokietijos sala. Helgolandas garsėja įspūdingais raudono smiltainio skardžiais, ypatingai švariu oru, tūkstančiais jūrinių paukščių ir duty-free zona. Iki Antrojo pasaulinio karo sala buvo „dviejų aukštų“ (aukštutinė ir žemutinė), tačiau po karo britams sprogdinant salą čia susiformavo ir trečiasis „vidurinis aukštas“. Atplaukę į žemutinėje salos dalyje įsikūrusį uostą, užlipsime į aukštutinę dalį ir nueisime iki įspūdingo vakarinėje salos dalyje esančio skardžio, kur pamatysite didžiulę paukščių koloniją ir salos simboliu vadinamą „Ilgosios Anos“ uolą. Po pažinties su sala - laisvas laikas salos miestelyje, kur galėsite papietauti, pasivaikščioti tarp žavingų salos namelių bei užsukti į parduotuvėles. Išplaukiame iš salos. Nakvynė viešbutyje prie Brėmeno.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į Brėmeną. Apsilankysime siauroje senamiesčio Biotcher gatvelėje, kur stovi „Septynių brolių tinginių“ skulptūra ir gausu kitų neįprastų architektūrinių detalių. Turgaus aikštėje pamatysime įspūdingą Brėmeno rotušę, Rolando skulptūrą ir prie pat rotušės stovinčią „Brėmeno miesto muzikantų“ skulptūrą. Pasivaikščiosime po seniausią Brėmeno kvartalą – „Šniūrą“, kur siaurose gatvelėse stovi daugybė mažų namelių, statytų XV-XVI a. Keliaujame į Celę - miestą turintį išskirtinį senamiestį su šimtais fachverko pastatų, 2010 metais gavusį gražiausio Vokietijos miesto titulą. Trumpa apžvalginė ekskursija: renesansiniai Celės rūmai*, miesto bažnyčia, Rotušė, Hoppenerio namas - žymiausias namas mieste puoštas gausiais drožiniais, "kalbantys žibintai". Kelionė per Vokietiją, Lenkiją. Nakvynė Lenkijoje.

6 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Dėmesio! Į pasivaikščiojimą jūros dugnu iki Baltrum salos NELEIDŽIAMA eiti vaikams iki 8 m. ir turintiems širdies sutrikimų. Su savimi rekomenduojame turėti guminius batus ir atsargines kojines. Rekomenduojame dėvėti šortus, taip pat turėti atsarginių rūbų persirengti po žygio.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!