Šiaurės Makedonija

Kelionės trukmė: 7 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Novi Sadą – miestą vadinamą Serbijos Atėnais. Tai antras pagal dydį šalies miestas, įsikūręs prie Dunojaus upės. Išvertus pavadinimą iš serbų kalbos jis reiškia „Naujasis sodas“. Ekskursijos metu apžiūrėsime Šv. Jurgio stačiatikių bažnyčią bei Mergelės katalikų bažnyčią, taip pat pamatysime Novi Sado sinagogą. Pasivaikščiosime Laisvės aikštėje, aplink kurią įsikūrę svarbiausi miesto pastatai ir grožėsimės miesto rotuše. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje prie Nišo.

3 diena. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Atvykstame į Matka kanjoną, kuris laikomas vienu gražiausių kanjonų visoje Europoje ir yra antras lankomiausias objektas Makedonijoje po Ochrido miesto. Tai natūraliai prieš 17 tūkst. metų susiformavęs kanjonas, kuriame ant Treskos upės 1936 m. dirbtiniu būdu buvo suformuotas ežeras. Kvapą užgniaužia įspūdingi vaizdai melsvai žalias ežeras apsuptas didelių kalnų. Nedideliu laiveliu* plauksime iki Vrelos urvo, kuris yra vienas giliausių povandeninių urvų pasaulyje. Urvo viduje pamatysime daugybę stalaktitų ir apžiūrėsime du skirtingų dydžių ežeriukus. Vykstame į Makedonijos sostinę Skopję – Motinos Teresės gimtąjį miestą. Miesto senąją ir naująją dalis jungia akmeninis tiltas per didžiausią Makedonijos upę Vardarą. Apžvalginė ekskursija, kurios metu apžiūrėsime miesto simbolį – Bizantijos laikų tvirtovę, taip pat Mustafa Pasha mečetę, pasivaikščiosime senajame turkų laikais statytame miesto kvartale. Taip pat apžiūrėsime visai kitokį miesto centrą, kuriame gausu Makedonijos praeitį įamžinančių paminklų. Nakvynė viešbutyje prie Skopjė.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į vieną didžiausių ir gražiausių parkų Makedonijoje – Mavrovo nacionalinį parką. Grožėsimės nuostabiais gamtos peizažais, pasivaikščiosime žygeivių takais, pasimėgausime grynu oru ir poilsiu prie Mavrovo ežero. Ežero pakraštyje stovi apleista Šv. Mikalojaus bažnyčia, kurią pakilęs vanduo neretai apsemia. Tačiau vasarą galima patekti į bažnyčios vidų. Vykstame į stačiatikių Šv. Jono Bigorsko vienuolyną, įkurtą kalnų apsuptyje 1020 metais. Vienuolynas laikomas vienu gražiausių visose Balkanų šalyse ir yra žymus mediniu altoriumi, puoštu skulptūromis ir medžio raižiniais. Dabar vienuolyne saugoma daugybė šventų relikvijų. Apsilankymo metu apžiūrėsime vienuolyno interjerą, puoštą ikonomis bei šventųjų paveikslais, o iš vienuolyno kiemo grožėsimės įspūdinga kalnų panorama. Nakvynė viešbutyje prie Ochrido.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į įdomiausią ir gražiausią Makedonijos miestą Ochridą, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir daug metų žinomas kaip slavų Jeruzalė. Pasakojama, jog viduramžiais miestas turėjęs net 365 cerkves – kiekvienai metų dienai po vieną. Ekskursijos metu apžiūrėsime I amžiaus išlikusias romėnų amfiteatro liekanas, taip pat ankstyvųjų krikščionių Šv. Erazmo bažnyčią ir Šv. Sofijos cerkvę, grožėsimės Šv. Panteleimono vienuolynu – seniausiu slavų pasaulyje. Pamatysime ant kalvos įkurtą įspūdingą Samuelio tvirtovę. Laisvas laikas maudynėms ir poilsiui paplūdimyje prie Ochrido ežero, nuo kurio pakrantės atsiveria pasakiškas vaizdas į ežero platybes. Ežeras ir jo pakrantės taip pat yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, be to tai yra pats giliausias ir seniausias Balkanų ežeras. Nakvynė viešbutyje prie Skopjė.

6 diena. Pusryčiai. Kelionė per Makedoniją, Serbiją, Vengriją. Pakeliui trumpas sustojimas Vengrijos mieste Segede, kuris vadinamas „Saulės miestu“ ir yra įsikūręs prie Tisos ir Maros upių santakos. Ekskursijos metu pasivaikščiosime po senamiestį, apžiūrėsime miesto rotušę, neoromaninio stiliaus katedrą ir jos aikštę, taip pat grožėsimės universitetu bei Nacionalinu teatru. Tęsiame kelionę namų link. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

7 diena. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!