Garsiausi Žemaitijos miestais ir kulinarinis paveldas (2 d.)

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Keliaujame susipažinti su Lietuvos etnografiniu regionu - Žemaitija, kur gyvena beprotiškai protingi, baisiai gražūs ir žiauriai geri žmonės. Ryte atvykstame į seniausią Lietuvoje Žemaitijos ir Aukštaitijos kryžkelę - Kurtuvėnus, XVI a. turėjusius 36 smukles, kuriose keliautojai ilsindavo arklius ir patys nevengdavo užvalgyti ir išgerti. Miestelis apsuptas Kurtuvėnų regioninio parko miškų. Iš toli pasitinka XVIII a. mūrinė, barokinė, dvibokštė Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia pavadinta fundatoriaus Jokūbo Nagurskio vardu, greta jos senasis parapijos pastatas. Kurtuvėnų dvaro sodybos kompleksą sudaro parkas, žieminiai ir vasariniai tvenkiniai, kur auginami karpiai, oficina, kurioje įsikūręs Kurtuvėnų regioninio parko biuras, Pliaterių žirgyno arklidės, sodininko namas, kalvės ir kt. Kompleksą papildo šalia esantis Kurtuvėnų piliakalnis, unikalus XVIII a. barokinis baudžiauninkų suręstas dviejų aukštų medinis svirnas. Sužinosite, kad jis buvo skirtas ne vien tik grūdams laikyti.

Tęsiame kelionę pažintimi su Plungės miestu ir Plungės dvaro parku. Atvykę į miestą turėsite laisvo laiko atsigerti kavos ar papietauti. Mykolo Oginskio dvaro sodyba yra vienas gražiausių XIX a. Lietuvos dvaro ansamblių, kurį sudaro rūmai, arklidės, ūkiniai vartai ir atskiri nameliai: fazanų augintojo, skalbyklos bei kunigaikščio advokato. Rūmuose nuo 1994 metų veikiančiame Žemaičių dailės muziejuje kaupiamos ir eksponuojamos muziejinės vertybės, atspindinčios Žemaitijos regiono kultūrinę, istorinę įvairovę, saugomos ir puoselėjamos Mykolo Oginskio dvaro tradicijos. Susipažinę su Plunge, jos dvaro istorija ir pasivaikščioję po dvarą supantį parką, kurtą žemaičių švento miško Alkos vietoje, laisvo laiko metu galėsite aplankyti Mykolo Oginskio rūmų ekspoziciją**.

Vykstame į viešbutį, įsikūrusį nuostabios gamtos apsuptyje, ant didžiausio bei švariausio Žemaitijoje – Platelių ežero kranto. Jame galėsite pailsėti ir pasimėgauti SPA procedūromis: atsipalaiduoti suomiškoje ir garinėje pirtyse ar sūkurinėje vonioje, paplaukioti baseine. Vakarienė viešbutyje ir nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Keliaujame į Žemaitijos sostinę Telšius, miestą Žemaičių aukštumoje, prie Masčio ežero, išsidėsčiusį ant septynių kalvų. Legendos pasakoja, kad Telšių miestą įkūręs žemaičių didvyris Telšys, gyvenęs ant Džiugo kalno. Pasivaikščioję po Telšių senamiestį ir atradę nuostabiausias miesto puošmenas, įsitikinę, kad Žemaitijos sostinė tikrai ypatinga, apžiūrėsime Telšių vyskupijos centro simbolį Šv. Antano Paduviečio katedrą ir jos požemius. Po ekskursijos vyksite ragauti žemaičių kulinarinio paveldo patiekalų (šiupinio, cibulynės, kastinio su karšta bulve ir kitų patiekalų) bei sužinosite jų gaminimo paslapčių (būtina užsisakyti perkant kelionę). Sočiai papietavę keliaujame link vaizdingame Virvytės slėnyje beveik 300 metų įsikūrusios Biržuvėnų dvaro sodybos, kur jūsų lauks staigmena - susitikimas su garsiuoju Tadu Blinda ir jo bičiuliu!

Šiandien Biržuvėnai – vertingas XVIII–XIX a. stambios medinės dvaro sodybos pavyzdys, su mediniu barokiniu ponų namu, oficina, vežimine, arklide, mūriniu malūnu, tvenkiniais ir 300 m alėja, kuris mums primena, kad bajoriškoji kultūra formavosi ant etninės kultūros pamato. Vakare grįžtame namo.

SVARBI INFORMACIJA MEDIKAMS

Valstybės subsidiją atostogoms ir poilsiui Lietuvoje gaunantiems medikams užsakant kelionę, kurios vertė iki 200 eurų, už kelionę mokėti nereikės.

Medikai, kurie naudosis šia galimybe, turi pateikti galiojančios licencijos numerį arba teisę gauti paslaugą patvirtinantį kuponą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją bei užpildytą paslaugos gavėjo sąžiningumo deklaraciją, nurodant, jog šia priemone naudojasi pirmą kartą.

Dokumentus siųskite elektroniniu paštu Jūsų užsakymą kuruojančiam kelionių organizatoriaus „Guliverio kelionės“ darbuotojui.
Laiške nurodykite užsakymo numerį, kelionės pavadinimą ir datą.

Papildoma informacija:
Minimalus keliautojų skaičius – 25 asm., jei programos pastabose nenurodytas mažesnis keliautojų skaičius.

Šiuo kelionės pasiūlymu gali pasinaudoti visi keliautojai – ne tik medikai!

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!