Pažintis su Žemaitijos Nacionaliniu parku ir poilsis prie Platelių ežero 2d.

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Ryte išvykstame link Platelių ežero, esančio Žemaitijos nacionaliniame parke. Einame į žygį Šeirės taku* su nacionalinio parko gide (trukmė~2val., 4 km), kuri papasakos apie šio parko gamtinę įvairovę, ten augančius augalus, gyvūnus, Platelių legendas. Eidami taku pasigrožėsite nuostabiais vaizdais į Platelių ežerą, Gaudupio pelkę. Neįprastų įspūdžių patirsite prie paslaptingojo Piktežerio, kuriame pasak legendų yra prasmegę daug kryžiuočių, o jų vėles saugo ant kranto tupintis velniukas. Take yra įrengtos žaidimo aikštelės bei atokvėpio vietos, kur galėsite trumpai pailsėti ir pasiklausyti įvairių paukščių giesmių.

Po žygio dalyvausime kulinarinio paveldo degustavimo edukacinėje programoje* (būtina užsisakyti perkant kelionę). Turėsime progą paragauti žemaitiškos kanapynės, kastinio ir kitų patiekalų. Užsiėmimo metu sužinosite apie senovės stalo tradicijas, žemaičių valgymo įpročius ir tradicinių valgių gaminimo paslaptis.

Laisvas laikas pramogoms prie didžiausio ir giliausio ežero Žemaitijoje, pasižyminčio kultūrine ir gamtine verte. Miestelyje esančiame paplūdymyje galėsite pasimėgauti saulės voniomis, išsimaudyti ežere. Platelių jachtklubas norintiems romantiškai pasiirstyti Platelių ežeru, ar tiesiog pažvejoti – siūlo išsinuomoti valtis, vandens dviračius bei baidares**. Taip pat galėsite užsisakyti ekskursiją Platelių ežere su el. laiveliu talpinačiu 15-18 žmonių grupes. Papildomai galima iš anksto užsisakyti Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centro** organizuojamas ekskursijas ar edukacines programas. Nakvynė svečių namuose Plateliuose arba jų apylinkėse.

2 diena. Pusryčiai. Aplankome Siberijos apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria kvapą gniaužianti panorama į Platelių ir Beržono ežerus, Siberijos pelkę, Platelių miestelio pietinę dalį, Liepijų mišką. Vykstame į miško sodybą Žemaitijos vienkiemyje kur aplankysime bitininkų šeimą jau visą amžių užsiimančią bitinkyste bei paragausime skirtingų rūšių medaus, kitų bičių produktų ir gėrimų* (būtina užsisakyti perkant kelionę). Pasimėgausime vietinių žolelių arbata ir naminiu sūriu.

Atvykstame į Žemaitijos sostinę Telšius, miestą Žemaičių aukštumoje, prie Masčio ežero, išsidėsčiusį ant septynių kalvų. Legendos pasakoja, kad Telšių miestą įkūręs žemaičių didvyris Telšys, gyvenęs ant Džiugo kalno. Pasivaikščioję po Telšių senamiestį* ir atradę nuostabiausias miesto puošmenas, įsitikinę, kad Žemaitijos sostinė tikrai ypatinga, apžiūrėsime Telšių vyskupijos centro simbolį Šv. Antano Paduviečio katedrą ir jos požemius. Pasimokę rokoutėis žemaitėškā turėsite laisvo laiko paragauti žemaitiškų patiekalų.

Pakeliui sustojame ir užlipame ant Medvėgalio kalno - aukščiausio Žemaitijos taško, kurio aukštį paprasta prisiminti - 234 m. Medvėgalis - centrinė, žymiausia tvirtovė gynusi Žemaitiją nuo kryžiuočių antpuolių, todėl nenuostabu, kad jį supa visa galybė su juo susijusių istorinių mitų. Medvėgalio archeologinį kompleksą sudaro Medvėgalio, Pilies, Piliorių, Alkos, Ąžuolų, Sumonų kalvos nuo kurių dar kartą nužvelgsime Žemaitijos grožį.

Vakare išvykstame namų link.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!