Žiemgalių krašto istorija ir gamtos grožis

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Vykstame į šiaurės Lietuvą, pietinėje Žiemgalos teritorijoje išaugusį Joniškio miestą, kurio gyventojai vadina save žiemgaliais, pasižyminčiais ištikimybe tradicijai ir tvirtais principais. Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad net 110 metų praėjus nuo žemaičių krikšto vyskupas Jonas keliaudamas per šį kraštą aptiko, kad vietiniai garbina Perkūną, ugnį, žalčius ir kitas pagoniškas dievybes. Vyskupui tokie juokai nepatiko - jis įsakė statyti bažnyčią ir nepasikuklino maištininkus pavadinti savo vardu - joniškiečiais. Miestelio bažnyčios bokštas pasitinka visus atvykstančius. Joniškis - Latvijos ir Lietuvos pasienio miestas, todėl miestiečiai buvo vaišingi - turėjo per šimtą karčiamų, kuriose patys linksminosi, sutikdavo ir išleisdavo pakeleivius, buvo pakantūs kitataučiams.

XX a. trečiajame dešimtmetyje Joniškyje ketvirtadalis miestelio gyventojų buvo žydų tautybės, todėl Joniškis didžiuojasi išlikusiu unikaliu dviejų mūrinių sinagogų kompleksu: Baltąja ir Raudonąja sinagogomis*, kuriose išgirsime daug įdomių istorijų, įsitikinsime, kad iš Joniškio ne tik Rygą, bet ir visą Pasaulį galima lengvai pasiekti.

Kadangi Lietuvos antrąja religija vadinamas krepšinis, o Joniškis pasiskelbė krepšinio miestu, tai būtinai užsuksime į vienintelį Lietuvoje ir turbūt visoje Europoje ne nuobodų Joniškio krepšinio muziejų*,kur įrengtas specialus kambarys 1937-ųjų metų Lietuvos krepšinio rinktinės pergalei II Europos krepšinio čempionate Rygoje pažymėti, nes Joniškis buvo pirmoji grįžtančių į Tėvynę su pergale krepšininkų stotelė- gėlės, vaišės, gerbėjai ir aistruoliai laukė laimėtojų Joniškyje. Muziejuje išvysite galybę Lietuvos krepšinio legendų, trenerių ir sirgalių fotografijų, piešinių, medalių, rekvizitų, pageidaujantys matuosis mėgstamo krepšininko batus ar marškinėlius. Visa privati kolekcija pasakoja apie Lietuvos krepšinio istoriją ir krepšinio žaidimo pasaulyje atsiradimo pradžią.

Važiuojame žiemgalių žeme link Žagarės, kur kažkada stovėjo garsioji Raktės pilis. Per miestelį teka Švetės upė, kuri skiria miestelį į dvi dalis - Senąją ir Naująją Žagarę. Tik žagarų brasta jungė šias atskirtas gyvenvietes - todėl ir vadina Žagare. Miestelis garsėja ne tik „vyšnių festivaliu, bet ir XIX a. rusų grafo, dekabristo D. Naryškino “Žagarės dvaro ansamblio rūmais*. Rūmuose įsikūrusiame Žagarės lankytojų centre sužinosite viską apie žiemgališkos Žagarės ir jos apylinkių istorijos, gamtos paveldą ir jo puoselėjimą.

Žagarės dvaras - viena didžiausių išlikusių dvarų sodybų Lietuvoje. Sodybos centre – klasicistinio stiliaus rūmai, pasižymėję prabanga ir puošnumu, greta jų puošnios arklidės, maniežas, na o 63 ha angliško stiliaus Žagarės parkas – vienas puošniausių ir architektūriniu požiūriu įdomiausių parkų Lietuvoje. Nuostabi vieta pasijusti tikru ponu.

Kelionę vainikuos pasivaikščiojimas po pelkę Mūšos tyrelio pažintiniu taku*. Bristi kemsynais tikrai nereikės, nes ši pelkė turi vieną ilgiausių medinių takų Lietuvoje, kuris veda per išskirtinę aukštapelkę apie jos formavimąsi, augmeniją ir gyvūniją, mitologiją ir legendas jums papasakos pakeliui sutikta pelkių Laumė. Mūšos tyrelio Laumė jus noriai įsileis į savo ramybės oazę – Laumės sodybą prie Mūšos tyrelio. Aprodžiusi savo buitį, būtinai pasiūlys pasistiprinti ir paragauti žiemgališkos žirnių košės arba plovo*.

Vakare vykstame namų link.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!