Pažintinis žygis po Žuvinto ir Čepkelių rezervatus

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Įspūdinga kelionė po Dzūkiją, garsėjančią gamtine įvairove, didžiuliais pušynų plotais, juose pasislėpusiais senoviniais kaimais, tyvuliuojančiais ežerais. Šios kelionės metu galėsite iš arčiau susipažinti su Dzūkijos perlais – Žuvinto ir Čepkelių rezervatais. Leisimės į ekskursijas ir žygius su rezervatų gidais, kurie supažindins su biologine įvairove ir išskirtinėmis gamtos vertybėmis. Marcinkonyse – viename didžiausių Lietuvos kaimų turėsite galimybę atgauti jėgas bei paragauti dzūkiškų patiekalų gamtos apsuptyje.

Ryte išvykstame link Žuvinto biosferos rezervato – seniausios ir pirmosios Lietuvoje saugomos teritorijos. Žuvinto pelkė su Žuvinto ežeru, yra tikra laukinių paukščių ir neliestos gamtos karalija. Žuvinto rezervato lankytojų centre susipažinsite su šio rezervato gamtos vertybėmis, jų apsauga. Čia pat rodomi filmai apie rezervato gamtą. Lankytojų centre teleskopais ir žiūronais galėsite stebėti paukščius nuo apžvalgos bokšto. Sudalyvausite rezervato gido vedamoje ekskursijoje. Žuvinto ežero pakrantėje esančiame mokomąjame pažintiniame take (ilgis ~400 m).

Išvykstame link Marcinkonių. Marcinkonyse prie Kastinio ežero galėsite paragauti dzūkiškų patiekalų*: daržovių ar grikių košės, naminės ruginės duonos, grikinio pyrago, atsigerti naminės duonos giros, kavos ar žolelių arbatos. Po pietų leisimės į žygį link Čepkelių mokomojo tako (viso maršruto ilgis ~ 14 km). (Čepkelių takas šiuo metu uždarytas, alternatyva žygis Zackagirio pažintiniu taku) Šiame take pamatysite Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažinsite su pelkės ir miško augmenija. Nors akies krašteliu galėsite žvilgtelėti į vieną vertingiausių mūsų krašto objektų – Čepkelių raistą. Čia iš apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios pelkės plotai, o medinis takas nuveda į apžvalgos aikštelę. Pavakaryje išvykstame namų link.

Mokami objektai:

Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~ 23 EUR/asm

Žuvinto rezervato lankytojo bilietas - ~2 EUR/asm;

Dzūkijos Nacionalinio parko lankytojo bilietas: ~ 1 EUR/asm.

Pietūs Marcinkonyse - nuo 10 EUR/asm.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!