Aktyvus poilsis Lenkijos Tatruose 4 d.

Kelionės trukmė: 4 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykstame į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Trumpa apžvalginė ekskursija pėsčiomis Krokuvos senamiestyje. Apžiūrėsime ant Vavelio kalvos esančius XVI a. Karališkuosius rūmus ir Vavelio katedrą, kurioje yra palaidota daug iškilių Lenkijos žmonių, taip pat ir karalius Jogaila. Turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušės bokštą, turgaus halę „sukiennice“ ir paminklą A. Mickevičiui. Laisvas laikas senamiestyje, kurio metu galėsite paragauti tradicinių patiekalų vienoje iš jaukių kavinių. Išvykstame link Zakopanės, nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Tatrų nacionalinį parką*, kur Jūsų lauks dviejų lygių žygiai, lengvesnis – 20 km, sunkesnis – 30 km. Tatrai – aukščiausi kalnai Karpatų kalnų grandinėje ir natūrali siena, skirianti Lenkiją nuo Slovakijos. Tatruose yra ir aukščiausia Lenkijos viršukalnė – Rysai (2499 m). Atvykstame į Bialka upės slėnį, kur pradėsime žygį, abiejų grupių galutinis taškas bus ežeras Czarny Staw pod Rysami. Abi grupės žygį pradės toje pačioje vietoje, jų keliai išsiskirs pusiaukelėje einant link Morskie Oko ežero. Grupė, kuri pasirinks lengvesnį žygį eis taku, kuris puikiai pritaikytas įvairaus fizinio pasirengimo keliautojams. Eidami taku, nutiestu upės slėnyje tarp įspūdingų kalnų, palaipsniui kilsime į viršų. Turistai, kurie eis sunkesniu taku turės šiek tiek daugiau iššūkių, jų laukia nelygus, mažais ir dideliais akmenimis grįstas kelias. Abi grupės susitiks tame pačiame taške prie Morskie Oko – didžiausio ežero Tatrų kalnuose. Ežero pavadinimas (liet. „jūros akis“) kildinamas iš senos legendos, pasak kurios, šis ežeras požeminiu kanalu sujungtas su jūra. Ežeras yra 1395 m virš jūros lygio aukštyje, o jį supantys kalnai nuo ežero paviršiaus kyla dar kilometrą. Tarp jų – ir aukščiausia Lenkijos viršukalnė Rysai. Trumpas poilsis prie ežero ir tęsiame žygį toliau prie Czarny Staw pod Rysami ežero, esančio 1583 m virš jūros lygio aukštyje. Tai prie pat Rysų kalno esantis ežeras, nuo kurio atsiveria ir žemiau esančio Morskie Oko ežero panorama. Po trumpo poilsio tuo pačiu taku leidžiamės žemyn prie Morskie Oko ežero (~45 min), kur susitinkame su likusia grupės dalimi. Iš ten slėniu keliaujame link autobuso ir vykstame į Tatrų papėdėje įsikūrusį Zakopanės miestelį. Laisvas laikas miestelyje, čia galėsite pavakarieniauti vienoje iš etnografinio stiliaus užeigų, pasiklausyti kalniečių muzikos ir būtinai paragauti garsiosios kalniečių „kvasnicos“, šio krašto tradicinės „grybienės“ ir paskanauti „ugningės arbatos“. Vykstame į viešbutį Zakopanės apylinkėse.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Tatrų nacionalinį parką*. Žygis į Giewont viršūnę (1895 m), kuri yra tituluojama „Zakopanės karaliumi“, sakoma, kad šis kalnas matomas iš visos Zakopanės, kad ir kurioje miestelio vietoje būtum. Ant kalno viršaus yra didžiulis, maždaug 15 metrų aukščio geležinis kryžius. Žygio pradžia paprasta, eisime mišku, nestačiu akmenuotu takeliu, vėliau takelis taps statesnis ir akmenys didės, o vietomis teks paeiti nuožulniais krantais. Kylant aukštyn akis džiugins nuostabūs kalnų vaizdai, viso žygio metu nueisime apie 14 km ir užtruksime apie 6 valandas. Norintys pasiekti patį kalno viršų kur stūkso kryžius turės lipti į viršų laikantis už metalinių grandinių. Pasigrožėję nuostabiais vaizdais ir atsikvėpę žygiuojame atgal, tik nepamirškite žvalgytis aplink ir grožėtis kalnų viršūnėmis, tankiais miškais ir kalnų pievomis. Vakare vyksime į termininius baseinus*, kur galėsite atsipalaiduoti ir atgauti jėgas po žygių kalnuose. Vykstame į viešbutį Zakopanės apylinkėse.

4 diena. Pusryčiai. Išvykstame namų link, sustojimas pietums. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!