Aktyvus poilsis Slovakijos Tatruose

Kelionės trukmė: 5 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykstame į Slovakiją. Nakvynė viešbutyje viename iš Aukštųjų Tatrų miestelių.

2 diena. Pusryčiai. Atvykstame į Aukštųjų Tatrų kurortinį miestelį Tatranska Lomnica, iš kur ir leisimės į vieną gražiausių žygių Aukštuosiuose Tatruose - Zelene Pleso (Žaliasis ežeras) (1545 m). Ežerą pasieksime žygiuodami tvirta kalnų ketera, o nusileidę magišku slėniu, rasime kerinčios smaragdinės spalvos Žaliajį ežerą ir tradicinę kalnų trobelę. Pirmiausiai keltuvais* pasikelsime į Skalnate Pleso (1751 m). Pasigrožėję ežeru, pradedame žygį, kurio pradžia kitoje ežero pusėje, pasukus į kalną virš observatorijos. Žygiuojame kalno ketera (~1,5 val.) iki Velka Svištovka (2038 m). Nepamirškite pasižvalgyti atgal, nes atsiveriantys vaizdai į Skalnate pleso malonūs akiai. Pertraukėlė poilsiui ir gražiems vaizdams įamžinti. Žaliojo ežero ir kalnų trobelės vaizdas apačioje atima žadą. Besigrožėdami nuostabia gamta, leidžiamės slėniu link Žaliojo ežero (~1,5 val.). Nusileidus laukia poilsio pertraukėlė prie įspūdingos spalvos vandens ežero, kurią suteikia daugybė požeminių šaltinių, įtekančių į jį. Pageidaujantys galės papietauti** kalnų trobelėje. Tačiau būkite pasiruošę ir netikėtumams, esant gausiam turistų srautui, maisto ne visada pavyksta gauti. Po pietų tuo pačiu maršrutu grįžtame (~ 3 val.) į Skalnate Pleso. Viso žygio trukmė ~6-7 val. Po žygio, pageidaujantys gali pasikelti** į Lomnicke Sedlo (2190 m) ir pasigrožėti nuostabia Aukštųjų Tatrų bei apylinkių panorama. Keltuvu* nusileidžiame į Tatranska Lomnica kurortą Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

3 diena. Pusryčiai. Mūsų laukia dar vienas žygis – Bystra Lavka perėja (2300 m.) Tai vienas įdomiausiu pėsčiųjų taku Aukštuosiuose Tatruose. Palyginus su vidutinio sudėtingumo žygiais, šis maršrutas ganėtinai trumpas ir vaizdingas - vingiuojantis tarp dviejų slėnių, akį traukiantis vienu iš gražiausių krioklių Tatrų kalnuose. Atvykstame į Aukštųjų Tatrų kurortinį miestelį Štrebsko Pleso, iš kur ir pradėsime žygį pėsčiomis iki Skok krioklio (~2 val.) Kiek paėję asfaltuotu keliu, patenkame į kalnų pušų apsuptą akmenuotą taką, kuriuo keliaujame prie įspūdingo Skok krioklio, krentančio iš 25 m. aukščio. Pasigrožėję Skok kriokliu bei pailsėję, užlipame į jo viršų ir Malūnų slėniu žygiuojame toliau link Capie pleso (Ožkų ežero) (2075 m) (~2 val.). Pakeliui stabtelsime prie dar vieno kalnų ežero pavadinimu Pleso nad Skokom (1801 m). Tai puiki vieta ilgesniam sustojimui, atokvėpiui ir įsimintinoms nuotraukoms. Tęsiame žygį. Praeiname uolėtą slenkstį ir išvystame nuostabų reginį – didžiausią ir vaizdingiausią ežerą Mlynicka slėnyje – Capie pleso, iš visų pusių apsuptą Aukštųjų Tatrų viršūnėmis. Pažvelgus aukštyn nuo ežero, išvysime statų taką – Bystra lavka perėją, kurią ir įveiksime. Bystra lavka perėja (2300 m) – tai siauras tarpas, kurio pirmieji keli metrai žemyn sutvirtinti grandinėmis mūsų saugumui užtikrinti. Akmenys čia aštrūs, todėl daryti pertraukų nerekomenduojame. Saugiai perlipę perėją, atsargiai leidžiamės žemyn stačiu šlaitu ir patenkame į Furkotska slėnį. Jau matyti nuostabus ežeras - Vyšne Wahlenbergove (2157 m) ir didinga Krivan viršukalnė (2495 m). Tai fantastiška vieta poilsiui ir įspūdingiems vaizdams įamžinti. Nusileidus kiek žemiau, galime atsikvėpti, nes takas vis lengvesnis. Žygiuojame toliau Furkotska slėniu. Netrukus praeisime dar vieną ežerą - Nižne Wahlenbergove (2053 m). Nusileidžiame iki Chata pod Soliskom (nuo Capie Pleso iki Chata pod Soliskom ~2 val. žygiavimo). Ištvermingiausi į Štrbské Pleso kurortą gali nusileisti pėsčiomis (~ 1,5 val.) arba galėsite nusileisti keltuvu*. Viso žygio trukmė ~ 6-7,5 val. Vakare, pageidaujantiems siūlome vakaronę slovakų nacionaliniame restorane Kolyba**, skanaujant tradicinių slovakų patiekalų ir klausantis gyvos muzikos. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

4 diena. Pusryčiai. Dieną praleisime Tatrų nacionaliniame parke. Tatrai – aukščiausi kalnai Karpatų kalnų grandinėje ir natūrali siena, skirianti Lenkiją nuo Slovakijos. Tatruose yra ir aukščiausia Lenkijos viršukalnė – Rysai (2499 m), į kurią šiandien įkopsime. Aukštieji Tatrai žavi didingomis viršukalnėmis, tamsiais turkio spalvos lydyninės kilmės kalnų ežerais, kriokliais, unikalia gamta, retais gyvūnais bei grynu ir švariu oru. Atvykstame į Aukštųjų Tatrų kurortinį miestelį Štrebsko Pleso. Tai Aukštųjų Tatrų kurortinis miestelis, esantis šalia to paties pavadinimo ežero. Žygis pėsčiomis (~ 1,5 val., ) iki Popradskoje pleso. Po trumpo poilsio tęsiame žygį Menguso slėniu iki Žabje pleso (~0,5 val.). Šiai nuostabiai vietai dar daugiau grožio suteikia čia telkšantys 3 poledyniniai ežerai. Pasigrožėję nuostabiais vaizdais ir atsikvėpę, kopiame toliau iki kalnų trobelės chata pod Rysami (2250 m) (~2,5 val.). Takas darosi vis statesnis, tad lipimui palengvinti ir saugumui užtikrinti, rasime kelias kopėčias ir grandines prisilaikymui rankomis. Netrukus pasiekiame chata po Rysami kalnų trobelę. Tai aukščiausiai Tatrų kalnuose esanti kalnų trobelė, kuri atvira tik vasarą. Norintieji galės išgerti kvapnios kalnų žolelių arbatos, papietauti. Po poilsio pertraukėlės, ištvermingiausieji leidžiamės į paskutinį tašką - Rysy viršūnę (2499 m). (~0,5 val.). Iš pradžių einame patogiu taku, lyg akmenuotu grindiniu, kuris veda į Vaha perėją (2337 m). Tai vaizdas stulbinanti, puiki vieta įspūdingoms nuotraukoms. Paskutinė dalis tako iki viršūnės kiek statesnė, bet lengvai įveikiama. Na ir pagaliau ! Rysy kalnas pasitinka kvapą gniaužiančia Aukštųjų Tatrų panorama. Po poilsio ir kupini pakilios nuotaikos, tuo pačiu keliu leidžiamės žemyn ir grįžtame į Štrebsko Pleso. Viso žygio trukmė ~ 9-10 val. Vakarop jėgas siūlome atgauti „Vrbovo” terminiuose baseinuose*. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

5 diena. Pusryčiai. Išvykstame į Lietuvą. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!