Literatūriniai Anykščiai

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Nuotaikinga ir turininga išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą, viliojantį vaizdingomis apylinkėmis ir įdomių lankytinų vietovių gausa. Čia rasite garsių lietuvių literatūros klasikų Antano Baranausko, Antano Vienuolio, Jono Biliūno gimtąsias vietas

Aplankysite pirmąjį memorialinį muziejų Lietuvoje – poeto ir vyskupo A. Baranausko klėtelę*, kurioje sukurta garsioji poema „Anykščių šilelis“, rašytojo A. Vienuolio-Žukausko memorialinį namą-muziejų, kurio pirmajame aukšte įrengta ekspozicija, atspindinti rašytojo gyvenimą ir kūrybą, antrajame – memorialiniai kambariai, sodelyje – rašytojo kapas. Visai šalia – tautodailininko S.Petraškos akmens tapybos paroda, kurioje eksponuojami anykštėno tautodailininko originalūs paveikslai, sukurti unikalia technika.

Keliausite iki rašytojo Jono Biliūno tėviškės* Niūronyse. Čia XX amžiaus pradžioje buvo perstatyta gimtoji J.Biliūno sodybos troba, joje dabar įrengta nedidelė ekspozicija, kurioje eksponuojami įvairūs memorialiniai daiktai – kuklūs baldai bei namų apyvokos reikmenys, buvę Biliūnų sodyboje.

Vėliau vyksite prie J.Biliūno „Laimės žiburio“, Liudiškių kalvos viršūnėje palaidotas ir pats rašytojas, čia jam pastatytas antkapinis paminklas.

Anykščių šilelyje vinguriuojantis medžių lajų takas, vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje, ves jus į 21 metro aukštį, kilsite nuo žemės iki medžių viršūnių, o nuo apžvalgos bokšto, kuris yra 36 metrų aukštyje, išvysite apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėsite Šventosios upės vingiais. Čia pat prie lajų tako stūkso lankomiausias akmuo Lietuvoje – Puntukas. Tai antras pagal dydį akmuo po Barstyčių akmens. Pasak padavimo, nešė Puntuką ne tik ledynai – nešė jį ir velnias, norėdamas sudaužyti Anykščių bažnyčią. Tačiau gaidys užgiedojo, nelabasis paleido iš savo nagų Puntuką ir „didumo kaip gryčios“ akmuo nukrito šilelin… Taip rašoma Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“.

Užkopsite į Šeimyniškėlių piliakalnį. Kai kurie istorikai mano čia stovėjus karaliaus Mindaugo Vorutos pilį. Šiandien tai daugiausiai tyrinėtas piliakalnis Lietuvoje.

Po įspūdingos ir nepakartojamos kelionės norėsis prisiminti Antano Baranausko poemos žodžius: „Miškan, būdavo, eini – tai net akį veria; / Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria, / Kad net, širdžiai apsalus, ne kartą dūmojai: / Ar miške aš čia stoviu, ar danguj, ar rojuj?!“

Pasirinktinai galima lankyti:

  • A.Baranausko klėtelė, A. Vienuolio namas muziejus ir parodų salė – 2,50 EUR, turintiems lengvatą – 1,80 EUR.
  • Edukacinė programa prie A. Baranausko klėtelės arba A. Vienuolio name-muziejuje − 2,00 EUR (moksleiviams, studentams ir pensininkams – 1,45 EUR).
  • Ekskursija po J. Biliūno muziejų: 1,50 EUR, moksleiviams, studentams ir pensininkams – 1,00 EUR.
  • Edukacinė programa J. Biliūno sodyboje-muziejuje – 1,45 EUR.
  • Ekskursija po Šeimyniškėlių kompleksą: 2,50 EUR, (moksleiviams, studentams ir pensininkams – 2,00 EUR).
  • Edukacinė programa Šeimyniškėlių komplekse: 3,50 EUR (moksleiviams – 2,50 EUR).

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!