Anykščiai

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Nuotaikinga ir turininga išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą, viliojantį vaizdingomis apylinkėmis ir įdomių lankytinų vietovių gausa.

Pasivaikščiosite lajų taku. Takas medžių lajų viršūnėmis vingiuoja apie 300 metrų, jis tolygiai kyla aukštyn ir pasiekia 21 metro aukštį. Galėsite lipti aukštyn iki 36 metrų aukščio bokšto ir apžvelgti Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius, lygumas aplink.

Dar viena Anykščių įžymybė – siaurasis geležinkelis, švelniai vadinamas siauruku. Tai unikalus inžinerinio paveldo objektas, muziejus po atviru dangumi. Siauruko stotyje veikia muziejus*, kuriame įrengta vertinga geležinkelio istorijos ekspozicija. Iki mūsų dienų išliko beveik nepakitęs visas stoties kompleksas: vandens bokštas ir vandens kolonėlė, pagrindinis stoties pastatas, prekių sandėlis, metalinis tiltas, bėgiai.

Norintiems pasivažinėti senuoju geležinkeliu, nuo gegužės iki spalio mėn. organizuojamos pramoginės išvykos “siauruku”*. Kelionė nuo Anykščių iki Rubikių trunka apie 1 valandą, tačiau ji neprailgsta. Keliausite per geležinį tiltą, pravažiuosite cerkvę, Kalitos kalną. Pasiekę kelionės tikslą, pasivaikščiosite ežero pakrante, užkopsite užkopsite į Rubikių apžvalgos bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria vaizdas į Anykščių kraštovaizdį: įspūdingą Rubikių ežerą su 16 salų.

Apžiūrėsite įspūdingais vitražais puoštą Šv.Mato bažnyčią. Tai aukščiausia dvinavė bažnyčia Lietuvoje (79 m aukščio bokštai). Viename iš bažnyčios bokštų įrengta apžvalgos aikštelė*. Užkopę į viršų atsidursite tiesiai po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsivers Šventosios upės slėnio panorama.

Apsilankysite Anykščių regioninio parko lankytojų centre* – tai vartai į Anykščių regioninį parką. Čia susipažinsite su regioninio parko išskirtinėmis vertybėmis. Pagrindinė ekspozicijos tema pateikta kaip apdainuotas gamtos ir kultūros paveldas, atsiskleidžiantis gausiuose literatūros kūriniuose. Ekspozicijoje gausu audiovizualinės medžiagos. Interaktyviuose žemėlapiuose ne tik tiksli objektų padėtis, bet ir išsami informacija apie juos, nuotraukos, video siužetai. Vos keliais pirštų prisilietimais sužinosite, kodėl įsteigti parko draustiniai ir rezervatas, kas juose saugoma.

Anykščių mieste esantis Kalitos kalnas* - tai unikali vieta: čia galima pramogauti visais metų laikais ir bet kokiu oru. 500 metrų ilgio vasaros rogučių trasa galėsite skrieti net iki 40 km/h greičiu.

Pasirinktinai galima lankyti:

  • Ekskursija Siauruko muziejuje – 3,00 EUR/asm., ekskursija ir pasivažinėjimas rankine drezina - 4 EUR/asm;
  • Išvyka siauruku Anykščiai – Rubikiai– Anykščiai 7 EUR/asm.;
  • Šv.Mato bažnyčios apžvalgos bokštas – 1,00 EUR/asm.;
  • Anykščių regioninio parko direkcijos lankytojų centras – 1 EUR/asm.;
  • Vasaros rogutės –2,00 EUR/ asm., vaikams – 1,50 EUR, kiti įkainiai nuorodoje: www.kalitoskalnas.lt

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!