Gurmaniška Dzūkija ir dzūkiškų bandų degustacija

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 33.25 €

Dzūkija, dar vadinama Dainava, yra vienas unikaliausių Lietuvos etninių regionų. Šiandieninei Dzūkijai tenka labai graži Lietuvos kraštovaizdžio dalis. Jos teritorijoje driekiasi didžiausia šalyje Dainavos giria, teka Nemunas, Neris ir Merkys, šio krašto upė, turinti daugybę vaizdingų intakų - Grūdą, Skroblų, Ūlą, tapusių saugomomis teritorijomis.
Kelionės metu kviesime Jus susipažinti net tik su regiono gamtos grožiu, bet ir su kulinariniu, tautiniu bei architektūriniu paveldu!

Kelionę pradėsite Punios Panemunės dzūko pirkioje*, kurioje atkuriama XIX a. pab. dzūkų gyvenimo aplinka, jūsų laukia autentiškas dzūkiškų bulvinių bandų, grikinės babkos kepimas bei kitų tradicinių valgių ragavimas bei papročių pristatymas. Bandos kepamos iš tarkuotų bulvių, kurios dedamos ant džiovintų kopūstų lapų ir šaunamos į duonkepį. Jos valgomos su „daryciniu“, kuris gaminamas iš naminės varškės ir grietinėlės.

Vėliau lankysitės Raižiuose, nuo seno totorių apgyvendintame kaime. Čia vietinis gidas, tikras totoris, papasakos apie bendruomenės istoriją, islamo tradicijas ir papročius, aplankysite totorių maldos namus - mečetę. Greta Raižių mečetės neseniai pastatytuose musulmonų bendruomenės namuose Jūsų lauks karšta arbata bei kava ir totoriško pyrago – šimtalapio degustacija*.

Toliau kelias ves į Liškiavą. Jūsų lauks ekskursija Liškiavos XVII a. architektūriniame ansamblyje*, kurios metu aplankysite Švenčiausios Trejybės bažnyčią, senąjį vienuolyną, pamatysite vienuolyno rūsyje įrengtą XVII-XX amžių liturginio paveldo ekspoziciją. Tai tikras baroko perlas pietų Lietuvoje.

Vėliau vyksite į Merkinę, kur užlipsite į apžvalgos bokštą "Pušų gojelis", kopsite į Merkinės piliakalnį, ant kurio XIV a. stovėjo lietuvių gynybinė pilis. Nuo Merkio piliakalnio atsiveria nuostabi Merkio ir Nemuno santakos panorama, tapusi Dainavos krašto simboliu.

Vakare važiuojame namų link.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!