Talinas ir paslaptingosios Estijos salos: Sarema, Hiuma

Kelionės trukmė: 3 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Apie pietus atvykstame į Virtsu uostą. Plaukiame keltu į Muhu salą, kurią pervažiavę pasieksime ir Saremą – didžiausią ir gražiausią Estijos archipelago salą. Tarp Muhu ir Saremos salų yra Vaike Vain sąsiauris, kurio salelėmis nutiestas kelias yra pagrindinis būdas patekti į Saremą. Estijos salos garsėja mediniais vėjo malūnais ir senomis bažnytėlėmis. Važiuodami pamatysime Muhu saloje esančią Šv. Kotrynos bažnyčią ir Saremos saloje stovinčią mažą Karjos miestelio bažnytėlę. Apsilankysime Anglos kaimelyje įsikūrusiame vėjo malūnų komplekse*, kur stovi penki mediniai vėjo malūnai. Galėsite pažiūrėti, kaip veikia malūnai, susipažinti su malūnų viduje esančiais mechanizmais ir paragauti Saremos saloje kepamos duonos. Po apsilankymo malūnuose vykstame ant Pangos skardžio – tai 20 m aukščio skardis, nuo kurio atsiveria Baltijos jūros panorama. Vakare atvykstame į salos sostinę Kuresarę. Pažintis su miesteliu: Saremos vyskupų pilis–tvirtovė, miesto parkas, Rotušė. Nakvynė viešbutyje Saremos saloje.

2 diena. Pusryčiai. Išvykdami iš Saremos salos sustosime prie Kalio meteoritinio kraterio, kurio dugne telkšo žalsvas ežeriukas. Vykstame į uostą, iš kurio plauksime keltu į Hiumos salą – antrą pagal dydį Estijos archipelago salą. Kelionė po salą, gėrintis nuostabiais peizažais, kopomis, pušynais, pasivaikščiojimas akmenų labirintu. Vykstate prie Tahkunos švyturio*, kuris yra šiaurinėje salos dalyje. Vietiniai gyventojai jį vadina „Eifeliu“, nes pagamintas yra Prancūzijoje. Švyturio viršuje yra aikštelė*, kur galima apžvelgti salos dalį ir jūros pakrantę. Aplankomas paminklas nuskendusiam keltui „Estonia”, Kasari pusiasalyje esantis unikalaus grožio Saretirp iškyšulys. Po pietų keltu keliamės į Hapsalu miestelį. Pažintis su kurortu, dėl labai švelnaus klimato vadinamu „Estijos rivjera“. Jau nuo XVIII a. jis žinomas kaip Rusijos carų ir aristokratų vasarvietė. Miestelis turi geležinkelio stotį su ilgiausiu Europoje dengtu peronu, vieną įspūdingiausių istorijos paminklų – viduramžių vyskupų pilį, apipintą legendomis apie „Baltąją damą“, miesto katedrą. Vakare išvykstame Talino link. Nakvynė viešbutyje prie Talino.

3 diena. Pusryčiai. Pažintis su Talinu - Estijos sostine, kurios istorija mena rusų, švedų, danų, lenkų valdymo metus. Šiandien čia galima pamatyti gotiką ir baroką, pilis ir vienuolynus, stačiatikių maldos namus ir viduramžių pastatus. Vingiuotų, akmenimis grįstų gatvelių labirintuose turistų laukia turtinga miesto istorija. Ekskursija pėsčiomis viduramžių gynybine siena apjuostame Talino senamiestyje. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas, o prie įėjimo į bokštą įsikūrusi viduramžių taverna „Trys Drakonai“. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmus, ir „viduramžių švyturiu“ vadinamą Šv. Olafo bažnyčią. Po ekskursijos – laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti viename iš viduramžių restoranų ar viduramžių tavernoje, kur sriubą iš dubenėlio turėsite gerti, nes šaukšto niekas neduos, o sūdytus agurkus kubile turėsite susižvejoti patys. Po pietų išvykstame namų link. Kelionė per Estiją, Latviją. Naktį grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!