Biržai - Alaus kelias 2021 07 10

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais ir išties skaniu alumi. Anksčiau kaimuose alų darydavo bene kiekvienas ir kiekvienas turėdavo savo technologiją, kurią perduodavo tik sūnums. Pirmoji alaus darykla Lietuvoje taip pat buvo įkurta šiame mieste 1686 metais kunigaikštytės Liudvikos Karolinos Radvilaitės nurodymu.
Alaus pramonės svarbą biržiečiai įrodė po karų su Švedija, pirmiausiai atstatydami ne miestą, o alaus daryklą.

Biržai garsėja ne tik alumi, bet ir smegduobėmis, todėl kelionės metu nuvyksite prie didžiausios Lietuvoje karstinės įgriuvos – Karvės olos.

Lankysitės „Sėlos“ muziejuje*, įsikūrusiame XVII a. kunigaikščių Radvilų statytoje pilyje. Čia susipažinsite su unikalia ekspozicija, skirta aludariui Jurgiui Žaldokui, ragaudami biržietišką alų* išgirsite linksmų istorijų, nutikusių aludariams ir alaus mėgėjams. Kartu su folkloro ansambliu padainuosite ir pašoksite!

Ekskursijos metu aplankysite grafams Tiškevičiams priklausiusį Astravo dvaro ansamblį, įsikūrusį seniausio Lietuvoje tvenkinio – Širvėnos dirbtinio ežero pakrantėje, apžiūrėsite ilgiausią šalyje pėsčiųjų tiltą–užtvanką ir parką.

Užkopsite į pusmėnulio formos Kirkilų apžvalgos bokštą, nuo kurio viršūnės karštą vasaros dieną galima pamatyti kaip karstinių ežerėlių vanduo nusidažo raudona spalva.

Kelionę vainikuos apsilankymas Rinkuškių arba Butautų alaus daryklose*, kur susipažinsite su šiuolaikine alaus gamybos technologija, degustuosite ten verdamą alų.

Pasirinktinai galima lankyti:

  • Biržų Sėlos muziejus ~ 5 EUR/asm., moksleiviams, studentams, senjorams ~ 2,5 EUR; ~ 15 EUR grupei gido paslauga (kaina priklauso nuo grupės dydžio);
  • Žaldoko alaus programa ~9 EUR/asm.;
  • Alaus degustacija Rinkuškiuose (www.rinkuskiai.lt) arba Butautuose (www.butautu.lt)
  • Sodeliškių dvaro sodyba - ekskursija + kava/arbata ir pyragaitis (kaina ~ 10 EUR/asm., priklausomai nuo grupės dydžio.
  • Pažintinė ekskursija „Grūdo kelias" sodeliškio dvare ~ 5 EUR/asm; ekskursija su duonos kepimu ~ 6 EUR/asm, trukmė 4 val.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!