Gėlių festivalis Pakruojo dvare ir Joniškėlio Respublika

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Jeigu iki šiol apie Joniškėlį* žinojote tik tiek, kad tai nedidelis, bet vis tik miestas Šiaurės Lietuvoje, tai po apsilankymo Jūsų nuomonė apie šį mažą, bet didį miestą tikrai pasikeis. Kiekvienas Joniškėlio pastatas ir net akmuo turi ką papasakoti, kuo nustebinti. Neįtikėtina, bet tai miestelis, kuriame stovi seniausia Lietuvoje universitetinė ligoninė, XVIII a. dvaras garsios ir senos italų giminės Karpio atvykusios į Lietuvą kartu su karaliene Bona. XIX a. Joniškėlis su Petkevičių pavarde - lietuvybės, švietimo ir kultūros židinys, o 1918-19m. Joniškėlis pasiskelbė respublika.
Po ekskursijos Joniškėlyje lankysitės XIX a. klasicistinio stiliaus Pakruojo dvare. Tai ne tik vieta garsi Tado Blindos filmavimais, tai vienas didžiausių Lietuvoje išlikusių dvaro sodybų. Ryškiausias dvaro puošmena – dviaukščiai rūmai, netoli jų yra įsikūręs jaukus viešbutis „Stadala“, aukštaitiškus patiekalus ruošiantis restoranas „Traktierius“, akį traukia vienintelis toks Lietuvoje arkinis tiltas, vėjo ir vandens malūnai, kalvė, ilgaamžis parkas. Pramogų didžiausiame Lietuvos dvare atras kiekvienas. Lydimi Baronaitės aplankysite mistiškąją dvaro palėpę, kur būsite svetingai sutikti ir pavaišinti ypatingu Barono gėrimu. Pabandę įminti pastarojo slaptą receptūrą, žengsite toliau į slapčiausias ir įdomiausias dvaro rūmų vietas, kur išgirsite pikantiškas dvaro ir jų valdytojų istorijas. Šios ekskursijos* metu nusikelsite 100 metų atgal ir pajusite tikrą XIX a. pab. dvaro atmosferą.
O netrukus dosnusis Žaldokas pakvies į dvaro Bravorą*. Jūsų laukia svetingos, linksmos sutiktuvės su armoška ir neįtikėtina alus kelio pažinimo programa. Čia ne tik susipažinsite su senoviniu alaus gamybos procesu, bet ir degustuosite tikro “pirmoko”, “antroko”, “trečioko” alaus, su dainomis ir linksmais Žaldoko pamokymais galėsite paskanauti būtent Jums bravoro krosnyje Žaldokienės iš salyklo keptų ypatingų blynų, pagardintų kanapėmis.
Po degustacijos Jūsų lauks pirmą sykį Pakruojo dvare rengiamas – spalvingas ir atgimimo džiaugsmo kupinas – Pavasario gėlių festivalis!

Kelis metus brandintas festivalis gimė bendradarbiaujant drauge su Olandijos gėlių augintojais ir visą gegužę džiugins daugiau kaip 250 rūšių tulpių ir kitų įmantriausių pavasarinių gėlių: narcizų, hiacintų, žydrių ir kt.

10 ha dvaro teritorijoje pasodinti net 5 milijonai gėlių svogūnelių, kurie įvairiais ornamentais išraizgys įvairias dvaro erdves, nuspalvins ryškiausiomis žiedų paletėmis kiekvieną žingsnį ir žvilgsnį festivalyje. Kviečiame pasinerti į spalvingiausią pavasario gėlių paveikslą!

Greta milijonų pavasarinių gėlių grožio, bus galima dalyvauti ir dvaro Istorinių nuotykių parko veiklose bei patirti XIX a. gyvenimo magiją. Čia išvysite ir patys galėsite išbandyti pavasarinius dvaro darbus, gėlių galerijoje konsultuotis su botanikais ir gėlininkais, įsigyti norimų pavasarinių žiedų ir augalų.

Vakare vykstame namų link.

Užsakant kelionę privaloma iš anksto pasirinkti ir sumokėti už paslaugas Pakruojo dvare.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!