Panemunės pilys - Lietuvos Venecija 2 d.

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Pro Nevėžio ir Nemuno santakoje iškilusį Raudondvarį sukame Jurbarko plentu Vilkijos link. Lietuviškieji Tatrai – “kalnų miestelis” Vilkija garsėjo kaip bene pirmoji Lietuvos muitinė prie Nemuno. Kiek tolėliau Nemuno – Dubysos santakoje Seredžius, besipuikuojantis Palemono piliakalniu, Belvederio pilis, Vėliuona, kurioje trumpam stabtelim prie Gedimino kapo. Neilgai trukus – Raudonės pilis, Panemunės pilis bei Skirsnemunė ir Mituvos – Nemuno santakoje jau 1611m. miesto teises gavęs Jurbarkas. Sustojame papietauti ir pailsėti. Po pietų per Smalininkus, keliaujame senuoju plentu Šilutės link. Pravažiuosime gamtos stebuklą - ąžuolų alėją. Abiejose kelio pusėse augantys medžiai galiūnai savo šakas supynė viršum kelio, tad beveik kilometrą važiuojame tarsi tuneliu. Ir štai mes jau Šilutės rajone – savitame krašte, išsaugojusiame Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą. Aplankysime legendomis apipintą Rambyno kalną, Vydūno ir M. Jankaus kapus, muziejų Bitėnuose, Šilutės evangelikų – liuteronų bažnyčią. Vykstame į Rusnę, vienintelį Lietuvos miestelį saloje, įsikūrusi Nemuno deltoje tarp Skirvytės ir Atmatos upių, esant galimybei aplankome etnografinę žvejo sodybą. Nakvynė.

2 diena. Vykstame į Ventės ragą – tikrą rojaus kampelį gamtos mylėtojams. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės raj. taškas. Aplankome paukščių žiedavimo stotį, apžiūrime ornitologijos muziejų, kopiame geležiniais laiptais, išdailintais ketaus ornamentais, į jau šimtą metų veikiantį švyturį. Toliau keliaujame į Mingės (Minijos) kaimą, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio dar vadinamas „Lietuviškąja Venecija“. Pasiplaukiojimas laiveliu Nemuno delta ir Kuršių mariomis, kurio metu pageidaujantys galės užsisakyti žuvienės. Laisvas laikas. Kelionę užbaigiame Švėkšnoje – Šilutės rajono miestelyje, kuriame aplankome gotikinio stiliaus raudonų plytų bažnyčią, tai pat senąjį Švėkšnos dvaro sodybos kompleksą, turintį architektūrinę, istorinę, urbanistinę, kraštovaizdinę vertę ir yra vienas iš gražiausių ir geriausiai tvarkomų Žemaitijos parkų. Kelionė namo.

Pasirinktinai galima lankyti:

  • Pakilimas į Raudonės pilies bokštą – 1,00 EUR/asm;
  • Panemunės pilis –2 EUR/asm., lengvatinis 1 EUR/asm, gido paslauga ~10-15 EUR/grupei (priklausomai nuo dydžio);
  • Teatralizuota ekskursija po Raudondvario pilies parką– 3 EUR/asm, ekskursija su kava/arba ir pyragėliu - 8 EUR/asm.
  • Degustacija “Medaus slėnyje” – 4 EUR/asm.;
  • Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia – auka.
  • Ornitologinės stoties paukščių migracijos ekspozicija – suaugusiems 3 EUR/asm.; moksleiviams 2 EUR/asm. Ekskursija su gidu ~10 EUR/grupei.
  • Pasiplaukiojimas laivu po Kuršių marias – kaina tikslinama, užsisakius kelionę; žuvienė laive ~3 EUR/asm.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!