Spalvingasis pietryčių Lietuvos kraštas ir jo pilys bei dvarai

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Keliaujame aplankyti istoriškai, kultūriškai, kalbiškai ir religiškai spalvingos pietryčių Lietuvos. Šiame regione nuo LDK laikų vieni šalia kitų gyvena lietuviai, totoriai, lenkai, katalikai, stačiatikiai, musulmonai. Čia 1769 metais gimė ir Paulavos respublika, kurioje buvo įgyvendinta radikaliausia ir progresyviausia valstiečių reforma Abiejų Tautų Respublikoje.

Vykstame į Keturiasdešimt Totorių kaimą* - vieną seniausių LDK totorių gyvenviečių. 1397 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas parsigabeno pirmuosius totorius kaip karo belaisvius ir dalį jų apgyvendino prie Vokės upės. Kaime esanti mečetė yra pati seniausia ir viena iš keturių šiandien Lietuvos teritorijoje veikiančių musulmonų šventyklų. Šalia mečetės yra musulmonų kapinės (mizaras), o pačio kaimo apylinkėse yra dar trejos senos totorių kapinės. Susitiksime su totorių bendruomenės atstovu, kuris papasakos apie bendruomenės istoriją, tradicijas, apžiūrėsime mečetę, paragausime turkiškos kavos/žolelių arbatos bei tradicinių bandelių su mėsa.

Aplankysime Jašiūnų Balinskių dvaro rūmus*- vėlyvojo klasicizmo architektūros statinį. Nuo XV a. iki XVIII a. pabaigos Jašiūnų dvarą valdė Radvilos. 1811 m. iš Dominyko Radvilos dvarą nupirko Lietuvos Tribunolo kelių departamento viceministras, Uždauguvio taurininkas Ignotas Balinskis. Po jo vedybų su S. Sniadeckyte dvaras tapo vienu didžiausių kultūros židinių Vilniaus krašte. Jame dažni svečiai buvo Adomas Mickevičius, poetas filaretas Tomas Zanas, poetas Antanas Edvardas Odyniecas ir daug kitų žymių to meto asmenybių. Ekskursijos metu apžiūrėsime puošnų rūmų interjerą, plačius paradinius laiptus, vedančius į antrąjį aukštą, išgirsime istorijų apie dvaro šeimininkus ir čia klestėjusį kultūrinį gyvenimą. Laisvas laikas pietums Jašiūnų dvaro restorane.

Vykstame į Levandų uostą* pasisemti ramybės, jaukumo ir šilumos. Aurelijos ir Dano Arlauskų puoselėjamame Levandų uoste dalyvausime edukacinėje ekskursijoje po levandų laukus, ragausime levandų arbatos/limonado ir naminių levandų ledų. Čia esančioje krautuvėlėje galėsite rasti ir lauktuvių artimiesiems.

Keliaujame toliau į netoliese esantį medinės architektūros Vilkiškių dvarą Merkio slėnyje. 1847 metais jį pastatė bajorai Dmochovskiai. Kiekvienas aukštas buvo paremtas graikščiomis kolonomis, į namus vedė platūs laiptai, o nuo langų kaskadomis krito mediniai raižiniai. Tačiau už dalyvavimą 1863 metų sukilime caro valdžia Dmochovskių dvarą konfiskavo. Ilgus metus čia veikė mokykla, o sovietmečiu dvaro teritorijoje buvo organizuojamos vaikų ir jaunimo vasaros stovyklos. 2015 metais Šalčininkų rajono savivaldybė atnaujino dvaro fasadą. Apžiūrėsime restauruotą dvaro fasadą bei susipažinsite su dvaro istorija.

Vykstame link Medininkų pilies. Didžiausia iš keturkampių aptvarinių pilių Lietuvoje – Medininkų pilis* buvo pastatyta XIV a. pirmoje pusėje, valdant Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Gediminui. Pilis buvo vienas iš punktų, gynęs Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo Kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos, galimo antpuolio iš rytų. Ekskursijos metu susipažinsite su LDK mūro pilimis, ginkluote, apžiūrėsite eksponuojamas patrankas, sviedinius ir archeologinius radinius.

Pakeliui sustojame aplankyti aukščiausio Lietuvos taško – Aukštojo kalno ir apžvalgos bokšto (Aukštojas – vyriausias baltų dievas). Jo aukštis siekia 293,84 m virš Baltijos jūros lygio. Nuo bokšto atsiveria Medininkų aukštumos kalvos besibaigiančios tolumoje žaliuojančiais miškais. Vakare išvykstame namų link.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!