Poilsis viloje ir pažintis su Zarasų kraštu

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Kelionę pradedame Gražutės regioniniame parke esančioje Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje. Tai išskirtinė ant kalnelio įsitaisiusi šventovė, paliekanti įspūdį savo monumentalumu ir į dangų šaunančiu 72 m aukščio bokštu. Vėliau vykstame į Zarasų miestą, kurį iš visų pusių supa Zaraso, Zarasaičio, Balto ir Griežtos ežerai. Lankysime vieną unikaliausių statinių Lietuvoje – 17 metrų aukščio ir net 34 m pločio Zarasų apžvalgos bokštą. Nuo jo atsiveria puikus vaizdas į Zaraso ežerą ir Zarasų apylinkes. Vykstame į Šlyninkos vandens malūną, kur turėsite galimybę paragauti smetoniškų miltinių patiekalų. Šlyninkos vandens malūnas – tai jau tris šimtmečius menantis unikalus technikos paveldo statinys su išlikusia autentiška įranga. Po ekskursijos ir degustacijos vykstame link seniausio ir storiausio Lietuvoje augančio paprastojo ąžuolo, vieno seniausių Europoje – Stelmužės ąžuolo, šalia stovi seniausia Lietuvoje medinė bažnyčia. Išvykstame nakvynės vietos link. Tai ypatingai jauki, šiluma ir išskirtine ramybe spinduliuojanti vieta, ant ežero kranto, gražaus miško apsuptyje. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti po apylinkes ir pasigrožėti nuostabia gamta arba leisti laiką vilai priklausančiame pirčių komplekse, čia galėsite mėgautis net trimis pirtimis ir mini baseinu - sūkurine vonia. Vakarienė restorane, čia ruošiami europietiški ir lietuviški tradiciniai patiekalai. Jūsų lauks jauki restorano salė su vaizdu į Klykių ežerą. Besimėgaudami patiekalais ir gėrimais restorano terasose jūs galite stebėti į ežerą besileidžiančią saulę. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas. Apie 12 val. Išvykstame iš vilos. Atvykstame į Ukmergę, trumpas sustojimas, pasivaikščiosime po senamiestį, pakilsime ant Ukmergės piliakalnio. Lankome Taujėnų dvarą*, čia mūsų lauks pietūs ir ekskursija po dvaro menes. Taujėnų dvaras garsėjo savo turtingumu ir prašmatnumu. Rūmų interjeras buvo gausiai papuoštas Radvilų giminės portretais, skulptūromis, medžioklės trofėjais, senoviniais ginklais. Taujėnų dvaras Radviloms priklausė iki sovietmečio. Jo parkas laisvo išplanavimo, ramaus reljefo su tvenkinių sistema. Rūmams parinkta aukščiausia vieta, nes nuo vakarinės rūmų pusės atsiveria žemiau esantys vaizdingi tvenkiniai. Parko teritoriją pagyvina rytuose tekantis Mūšios upelis. Manoma, kad jį įkūrė Mykolas Masalskis ar Bonifacas Pacas, vėliau parką gražino B. Marikonis. Čia gyvenantys Radvilos parke laikė stirnas, danielius, įvairių paukščių, o didžiajame tvenkinyje, priešais dvarą, – gulbes. Ekskursijos pabaigoje paragausime firminio dvaro pyrago su kava*. Vykstame į Antano Smetonos rezidenciją – dvarą*, kuris yra vaizdingoje pietinėje Lėno ežero pakrantėje. Dvaro istorija prasideda kartu su A. Smetonos 60-ies metų jubiliejumi. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. Dvaras Užugiryje Prezidentui buvo poilsio ir apmąstymų vieta. Po II pasaulinio karo 65 ha žemės dvaro žemės ir ūkiniai pastatai atiteko tarybiniam ūkiui, o rūmuose buvo įkurdinta sanatorija. Dvare pamatysite Prezidento darbo kambarį, Prezidento žmonos Sofijos Smetonienės apartamentus. Kino salėje pamatysime filmą apie Antano Smetonos prezidentavimą. Išvykstame namų link.

SVARBI INFORMACIJA MEDIKAMS

Valstybės subsidiją atostogoms ir poilsiui Lietuvoje gaunantiems medikams užsakant kelionę, kurios vertė iki 200 eurų, už kelionę mokėti nereikės.

Medikai, kurie naudosis šia galimybe, turi pateikti galiojančios licencijos numerį arba teisę gauti paslaugą patvirtinantį kuponą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją bei užpildytą paslaugos gavėjo sąžiningumo deklaraciją, nurodant, jog šia priemone naudojasi pirmą kartą.

Dokumentus siųskite elektroniniu paštu Jūsų užsakymą kuruojančiam kelionių organizatoriaus „Guliverio kelionės“ darbuotojui.
Laiške nurodykite užsakymo numerį, kelionės pavadinimą ir datą.

Papildoma informacija:
Minimalus keliautojų skaičius – 25 asm., jei programos pastabose nenurodytas mažesnis keliautojų skaičius.

Šiuo kelionės pasiūlymu gali pasinaudoti visi keliautojai – ne tik medikai!

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!