Rokiškis - Ilzenbergo dvaras

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame Rokiškio link. Miestas pasitiks išpuoselėta Nepriklausomybės aikšte ir alėja, įspūdingu Tyzenhauzo statytu dvaru. Ekskursijos* metu susipažinsime su grafų Tyzenhauzų ir Pšezdeckių gyvenimo šiame krašte istorija. Aplankysime įspūdingą Rokiškio neogotikinę Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčią ir kriptą rūsyje kurioje ilsisi kunigaikščiai Krošinskiai, grafai Tyzenhauzai ir Pšezdeckiai. Vyksime į Rokiškio dvaro rūmus* (krašto muziejų), kurie pastatyti 1801 metais klasicizmo stiliumi pagal nežinomo architekto projektą. Muziejuje susipažinsime su veikiančiomis ekspozicijomis, Rokiškio dvaro kultūra ir istorija nuo seniausių laikų.

Vykstame į Ilzenbergo dvarą*, čia dalyvausime eksursijoje* dvaro teritorijoje ir istorinėje skonių degustacijoje*. 500 metų istoriją menantis, pilnai atkurtas Ilzenbergo dvaras – nuostabi vieta, tai vienintelis visiškai atkurtas, natūralios žemdirbystės tradicijas tęsiantis dvaras Baltijos šalyse. Vienas dvaro išskirtinumų – ekologijos, harmonijos su gamta, sveikos gyvensenos vertybės. Jas dvaras puoselėja per sveiką mitybą, iš ekologiškų žaliavų gamina produktus, degustacijos metu turėsime galimybę jų paragauti. Laisvas laikas dvaro teritorijoje.

ISTORINĖ SKONIO EKSKURSIJA - DEGUSTACIJA - unikali, nes ragaudami ir klausydami dvaro virtuvės istorijų ieškosime ir natūraliai kursime praeities ir dabarties ryšius, prisiliesime prie tikrosios, bet dabar Lietuvoje beveik išnykusios dvarų paskirties – ūkininkavimo. Kiekvienas ragaujamas produktas patiektas ant stalo ne tik dėl to, kad sveika ir skanu, bet ir todėl, kad natūraliai sugrąžintų mus į praeitį ir primintų tai, ko taip trūksta šiandieną - natūralumo, ryšio su žeme ir praeitimi, harmonijos su gamta.

Užsakant kelionę privaloma iš anksto pasirinkti ir sumokėti už paslaugas Ilzenbergo dvare.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!