Šiaurės Estijos gamtos grožis ir sostinė Talinas

Kelionės trukmė: 3 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anskti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Apie pietus atvykstame į Keila-Joa gyvenvietę, kur išvysime vieną iš Estijos gamtos stebuklų – Keilos upės krioklius. Tai vandeningiausi kriokliai Estijoje. Vėliau vykstame prie Paldiski skardžio. Pasivaikščiosime ir apžiūrėsime įspūdingus pakrantės skardžius, švyturį, stovintį ant uolos krašto. Drąsiausieji galės užlipti į švyturio mažytę apžvalgos aikštelę, siūbuojančią nuo vėjo gūsių ir pasižvalgyti po apylinkes. Po pietų atvykstame į Taliną. Pažintis su Talinu - Estijos sostine, kurios istorija mena rusų, švedų, danų, lenkų valdymo metus. Šiandien čia galima pamatyti gotiką ir baroką, pilis ir vienuolynus, stačiatikių maldos namus ir viduramžių pastatus. Vingiuotų, akmenimis grįstų gatvelių labirintuose turistų laukia turtinga miesto istorija. Ekskursija pėsčiomis viduramžių gynybine siena apjuostame Talino senamiestyje. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas, o prie įėjimo į bokštą įsikūrusi viduramžių taverna „Trys Drakonai“. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmus, ir „viduramžių švyturiu“ vadinamą Šv. Olafo bažnyčią. Po ekskursijos – laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti viename iš viduramžių restoranų ar viduramžių tavernoje, kur sriubą iš dubenėlio turėsite gerti, nes šaukšto niekas neduos, o sūdytus agurkus kubile turėsite susižvejoti patys. Nakynė viešbutyje prie Talino.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame link Lahemos nacionalinio parko. Tai didžiausias parkas Estijoje, lankytojus stebinantis ne vien tik kvapą gniaužiančiais pajūrio skardžiais, bet ir išlikusiais istoriniais dvaro rūmais bei žvejų kaimeliais. Aplankysime vieną gražiausių barokinių dvarų Estijoje - Palmsės dvarą*. Tai pirmasis Estijos dvaras, restauruotas su visais dvarui priklausančiais pastatais: spirito varykla, šiltnamiu, tvartu, taip pat puikiu parku su romantiškais paviljonais ir pirtimi. Aplankysime dvaro muziejų, pasakojantį dvaro istoriją, pasivaikščiosime po parką. Vėliau, esant galimybei, dalyvausime edukacinėje kalvystės pamokoje*. XIX a. kalvėje, išlikusioje iki šių dienų, susipažinsime su kalvystės darbo menu ir išbandysime tai savo rankomis. Apžiūrėsime senuosius įrankius ir ginklus, kurių kilmę ir pavadinimus padės įminti kalvis. Pageidaujantys galės pasivažinėti žirgais arba poniais*. Po pietų mūsų lauks žygis Viru pelkėje. Mediniais takais keliausime ~3 km., grožėsimės kraštovaizdžiu iš apžvalgos bokšto, aplankysime durpių malimo lauką, apžiūrėsime ir paliesime įvairius augalus. Vykstame į Kasmu pusiasalį, kur pasivaikščiosime vienu iš pakrantės takų, grožėdamiesi Suomijos įlankos pakrante su akmenimis ir riedulais bei žaviausiu Estijos kaimeliu – Kasmu. Kasmu kaimelyje veikia laivybos muziejus. Vakare vykstame link Narvos. Nakvynė viešbutyje prie Narvos.

3 diena. Pusryčiai. Vaizdinga pakrante vykstame prie didžiausio Estijoje Valastės krioklio, kurio vanduo krenta iš 30 m aukščio. Pasigrožėsime vaizdais nuo virš krioklio įrengtos apžvalgos aikštelės. Vykstame į Estijos šiaurėje įsikūrusį Kotla Jarve miestelį. Aplankysime Skalūnų muziejų*, įsikūrusį po žeme, buvusiose skalūnų kasyklose. Čia galima pasivaikščioti šachtų tuneliais ir labirintais, arba pasivažinėti senoviniu veikiančiu šachtininkų traukinuku. Į tunelius galima patekti su gidais, buvusiais šachtų darbininkais, kurie mielai papasakos šachtos istoriją bei suteiks informacijos apie iškasenų išgavimo technologijas. Laisvas laikas pietums. Po pietų išvykstame namų link. Kelionė per Estiją, Latviją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!