Neregėta Estija 4 d.

Kelionės trukmė: 4 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Apie pietus atvykstame į Alatskivi miestelį Tartu apylinkėse, garsėjantį nuostabia pilimi. Alatskivi pilis yra vienas iš gražiausių neogotikinių pastatų Baltijos šalyse. Laisvas laikas pietums. Po pietų mūsų lauks įsimintina ekskursija* po balto mūro rekonstruotą Alatskivi pilį. Ją pasistatė baronas Arved von Nolcken, parsivežęs idėją iš Škotijos, todėl ji savo architektūra neabejotinai primena Balmoralio pilį Škotijoje. Ekskursijos metu susipažinsite su aristokratiškos šeimos gyvenimu bei istorija. Prabangiai įrengtose menėse apžiūrėsite barono šeimos paveikslus, o nuotraukose pamatysite kaip anksčiau atrodė pilis. Pilies rūsyje apžiūrėsite vaškinių figūrų ekspoziciją, vaizduojančią kadaise rūmuose dirbusius darbuotojus, aprengtus autentiškais drabužiais. Pasivaikščiosite jaukiame pilį juosiančiame parke. Vakarop vykstame link Toilos. Stabtelsime Kalastėje pasigrožėti ilgiausia Estijos smiltainio atodanga. Jos ilgis siekia 930 metrų, o aukštis 8 metrus. Siaučiant audroms ir pakilus jūros vandeniui, bangos atsitrenkdamos į atodangą suformuoja daug urvų. Didžiausias urvas yra virš 1,5 m aukščio ir iki 6 m gylio. Apžiūrėję šį unikalų gamtos kūrinį, vykstame į Kuremae miestelį, garsėjantį rusų stačiatikių Puhtitsos vienuolynu* ir stebuklingu šaltiniu. Puhtitsa vienuolynas yra vienintelis Estijoje ortodoksų vienuolynas, kuriame gali apsilankyti ir turistai, ir maldininkai. 1891 m čia buvo įkurtas moterų vienuolynas, kuriame dabar gyvena apie 170 vienuolių - seserų. Didžiuliam kompleksui priklauso šešios bažnyčios, iš kurių didžiausia yra išskirtinio grožio - Dievo Motinos Užmigimo katedra, pastatyta 1910 m. Ekskursija po vienuolyno valdas su vietine gide – vienuole. Pageidaujantys galės išsimaudyti ir „pasikrikštyti“ stebuklingame šaltinyje. Pastaba: lankant vienuolyną, moterims reikia vilkėti pečius ir kelius dengiančią aprangą (turėti skareles bei ilgus sijonus), vyrams -vilkėti ilgas kelnes. Vakare vykstame Narvos link. Atvykus mūsų lauks vakarinė apžvalginė ekskursija Narvoje su vietiniu gidu. Apžiūrėsime miesto Rotušę, Narvos upę, dalinančią miestą į dvi dalis, bizantiško stiliaus rusų ortodoksų katedrą, Hermano tvirtovę – buvusią sunkiausiai priešui prieinamą tvirtovę Estijoje. Nuo Hermano gynybinės sienos atsiveria nuostabi panorama į Narvos upę, Ivangorodo tvirtovę bei Narvos miestą. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Narvoje arba apylinkėse.

2 diena. Pusryčiai. Aplankysime Narvos pilį*, kuri laikoma geriausiai išlaikiusi gynybinę struktūrą Estijoje. Apžiūrėsime muziejaus ekspoziciją, supažindinančią su Narvos miesto ir pilies istorija. Aukščiausia pilies vieta yra Hermano bokštas, siekiantis 51 m aukštį. Pilies kieme įsikūrusios dirbtuvės, kur smalsiausi lankytojai kviečiami išbandyti savo jėgas su įvairiomis technikomis ir rankdarbiais. Apie pietus vykstame į Estijos šiaurėje įsikūrusį Kohtla Nomme miestelį. Aplankysime Skalūnų muziejų*, įsikūrusį po žeme, buvusiose skalūnų kasyklose. Čia galima pasivaikščioti šachtų tuneliais ir labirintais, arba pasivažinėti senoviniu veikiančiu šachtininkų traukinuku. Į tunelius galima patekti su gidais, buvusiais šachtų darbininkais, kurie mielai papasakos šachtos istoriją bei suteiks informacijos apie iškasenų išgavimo technologijas. Pietūs** skalūnų muziejuje, kur paragausime kalnakasių patiekalų. Vakarop atvykstame į Toilą – jaukų ir žalią Estijos pajūrio kurortą. Paplūdimys čia neįprastai vaizdingas - su dolomito akmenimis, tarp kurių įsiterpusios smėlio juostos jaukioms ir malonioms maudynėms. Laisvas laikas kurorte poilsiui, kurio metu siūlome pasivaikščioti išpuoselėtame Oru parke. Čia galėsite apžiūrėti įvairių rūšių medžius ir krūmus, Sidabrinio pavasario urvą, pasimėgauti vaizdu į jūrą ir nuostabiu saulėlydžiu nuo Kregždės lizdo. Vaizdinga pakrante vykstame prie didžiausio Estijoje Valastės krioklio, kurio vanduo krenta iš 30 m aukščio. Pasigrožėsime vaizdais nuo virš krioklio įrengtos apžvalgos aikštelės. Nakvynė viešbutyje Kohtla Jervės apylinkėse arba Rakverėje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Rakverę - miestą Šiaurės Estijoje, apie 20 km nutolusį nuo Suomijos įlankos. Įvažiavus į miestą, mus pasitinka didžiulė tauro skulptūra. Nors Rakverė yra ne Ispanijoje, bet šis tauras – Rakverės miesto simbolis. Tai skulptoriaus T. Kangro kūrinys, kurio aukštis - 3,5 m, o su granitiniu pamatu siekia net 5 metrus. Aplankysime Rakverės Livonijos ordino pilį*, pastatytą XVI a. Ši akmeninė tvirtovė šiuo metu yra virtusi gyvosios istorijos muziejumi, kuriame galėsite pamatyti viduramžių riterius, išbandyti to meto karybos mokymo įrenginius, pašaudyti iš lanko, aplankyti senovines dirbtuves, kankinimų kamerą. Pietūs** viduramžių tavernoje. Po pietų išvykstame Tartu link. Vakare atvykstame į Tartu – miestą, žinomą dėl savo turtingo Hanzos sąjungos laikų palikimo. Apžvalginė ekskursija, kurios metu pamatysime: miesto istorinės pilies Tomės kalvą, universitetą, rotušės aikštę, Tėvo ir sūnaus“, E. Vilde ir O. Wilde bei „Studentų bučinio“ skulptūras, Domo katedros griuvėsius, Šv. Jono bažnyčią su apžvalgos aikštele, Angelų ir velnių tiltus. Nakvynė viešbutyje Tartu arba apylinkėse.

4 diena. Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Tartu. Pasirinktinai siūlome apsilankyti viename iš Tartu muziejų: Estijos nacionaliniame muziejuje** arba AHHA mokslo centre**. Unikaliame Estijos nacionaliniame muziejuje sukaupta net 140 tūkst. įvairių eksponatų, skirtų turtingai Estijos istorijai atminti. Čia, pasitelkus naujausias technologijas, įrengta įspūdinga interaktyvi garsinė instaliacija, papildanti pateiktą vaizdinę medžiagą. Didžioji nuolatinės ekspozicijos dalis yra skirta pažinčiai su etninių finougrų kalbų grupei priklausančių genčių istorija. Kita nuolatinė ekspozicijos dalis supažindina su kasdieniu Estijos žmonių gyvenimu įvairiais istoriniais laikotarpiais. AHHAA mokslo centre, daugumą eksponatų galima paliesti rankomis ir išbandyti jų veikimą patiems, apsilankyti planetariume**, laboratorijose, 4D kino teatre**, skrydžių simuliatoriuje** ir kituose centro įrenginiuose. Laisvas laikas Tartu mieste. Po pietų išvykstame link namų. Sustosime prie XVI a. pirmą kartą paminėto Sangaste dvaro, kuris XIX a. pabaigoje lordo Frydricho fon Bergo pageidavimu buvo perstatytas pagal Anglijoje matytų pilių pavyzdį, ypač pagal Vindzoro pilį. Neužeidami į vidų, apžiūrėsime neogotikinius raudonų plytų pilies rūmus ir juos supantį parką su tvenkiniais. Tęsiame kelionę per Estiją, Latviją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!