Slovakijos kalnai, pilys, miestai

Kelionės trukmė: 6 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Vakare atvykstame į Čičmany kaimelį, turintį pirmojo pasaulyje liaudies architektūros rezervato statusą. Kalnų apsuptyje išsidėstę jaukūs mediniai namukai, kurių sienos rankomis dekoruotos baltų dažų ornamentais. Mus pasitiks draugiški vietiniai gyventojai, iki šiol dėvintys tradicinius liaudies kostiumus ir mielai supažindins su valstiečių gyvenimu. Pasivaikščiosime kaimelyje, apžiūrėdami puošnias medines sodybas. Vakare mūsų lauks vakarienė**, kurios metu skanausime tradicinių slovakų virtuvės patiekalų ir klausysimės unikalaus, nacionaliniu Slovakijos liaudies muzikos simboliu vadinamo muzikos instrumento „Fujara“, įrašyto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kupini smagių įspūdžių išvykstame link Trenčyno. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Slovakijos sostinę Bratislavą. Apžvalginę ekskursiją pradėsime nuo Bratislavos pilies, stūksančios ant kalvos Dunojaus upės pakrantėje. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į miesto istorinį centrą. Pasivaikščiosime buvusiame žydų kvartale, pasigrožėsime NSO tiltu, dar vadinamu Naujuoju (Nový most), aplankysime Šv. Martyno katedrą – didžiausią Bratislavos bažnyčią. Klaidžiodami akmenimis grįstomis gatvėmis pasigrožėsime Slovakijos nacionalinio teatro pastatu, Šv. Mykolo vartais, Senąja rotuše, Prezidento rūmais ir daugybe neįprastų ir keistų skulptūrų, kurios priverčia nusišypsoti. Laisvas laikas. Po pietų vykstame į Banska Štiavnica – puikiai išsilaikiusį viduramžių miestą. Dėl šiam regionui būdingos architektūros ir turtingos kasybos istorijos, Banska Štiavnica miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas žaviausių Slovakijos miestų, ilgus amžius buvęs pagrindiniu aukso ir sidabro tiekimo centru Vengrijos karalystei, o vėliau ir Habsburgų imperijai. Apsilankysime kalnakasybos po atviru dangumi muziejuje*. Jei bus galimybė, leisimės į nuotaikingą požeminę ekskursiją kasykloje. Apsirėdę kaip tikri kalnakasiai, „apsiginklavę“ šalmais, apsiaustais ir šviestuvais, nusileisime į vieną iš jos XVII a. šachtų. Vakarop - ekskursija tyrinėjant nuostabias miesto lankytinas vietas. Pasivaikščiosime po Trejybės aikštę, aplankysime XV a. pabaigos gotikinę Šv. Kotrynos bažnyčią, miesto Rotušę. Užsuksime ir į vietinę alaus daryklą paragauti tikrojo slovakiško alaus**. Čia jums bus patiekta daugybė įvairių alaus rūšių, gaminamų pagal senąsias tradicijas - „Lager“, „Weizen“, „Special Dark“. Vakare išvykstame link Banska Bystricos. Pakeliui stabtelsime pasigrožėti unikalios architektūros medine bažnyčia Hronsek. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Banska Bystricoje apsilankysime Slovakijos nacionalinio sukilimo muziejuje* ir susipažinsime su slovakų tautos pasipriešinimo naciams istorija. Ekspozicijoje demonstruojama gausi tankų, ginklų ir uniformų kolekcija, atskleidžiamos tamsiausios Antrojo pasaulinio karo akimirkos Slovakijoje. Muziejuje galėsite įlipti ir į seną rusišką karinį lėktuvą bei apžiūrėti jį iš vidaus. Išgirsime įdomių pasakojimų apie tai, kaip slovakai gyveno Antrojo pasaulinio karo metais ir kaip karas paveikė kelias kartas. Laisvas laikas mieste. Po pietų vykstame aplankyti įspūdingus Spiš pilies* (uždaryta rekonstrukcijai) griuvėsius, stūksančius ant aukštos kalvos. Tai – Slovakijos nacionalinis kultūros paminklas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Pasigrožėsime apylinkių panorama nuo pilies bokštų, apžiūrėsime muziejaus ginklų ir archeologinę ekspoziciją. Vėliau aplankysime Levoča - žavų Slovakijos viduramžių miestelį, iki šiol išlaikiusį senojo miesto bruožus. Senoji miesto dalis apjuosta didinga gynybine siena, kurios didžioji dalis išlikusi dar nuo XIII a. Apžiūrėsime centrinėje aikštėje stovinčią antrą pagal dydį bažnyčią Slovakijoje. Ji garsėja aukščiausiu mediniu altoriumi pasaulyje, kuriam beveik 500 metų. Aikštėje šalia bažnyčios pamatysime renesansinę miesto rotušę ir gėdos narvą, menantį viduramžių bausmes. Vakare dalyvausime nuotaikingoje vakaronėje slovakų nacionaliniame restorane Kolyboje**. Klausydamiesi "gyvos” muzikos, skanausime tradicinių slovakiškų patiekalų. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Aukštųjų Tatrų kurortinį miestelį Štrebsko Pleso. Tai – Aukštųjų Tatrų kurortinis miestelis, įsikūręs šalia to paties pavadinimo ežero. Žygis pėsčiomis (~ 2 val.) su kelionės vadovu iki įspūdingo Skok (25 m) krioklio. Pageidaujantys leisti laiką savarankiškai, galės pasirinkti žygį pėsčiomis (~ 2,5 val.) iki Poprad ežero arba pasikelti keltuvais** į Chata pod Soliskom bei įkopti į Predne Solisko (2117 m) viršukalnę (~1,5 val.). Laisvas laikas kalnuose. Vykstame į Pieninų nacionalinį parką. Aplankysime paslaptingą, istoriniuose šaltiniuose minimą nuo XIV amžiaus, Raudonąjį vienuolyną ir jame įsikūrusį muziejų*. Vėliau mūsų laukia 11 km plaukimas plaustais* (~ 1,5 – 2 val.) Dunajeco upe. Mus lydės nuostabūs nacionalinio parko vaizdai, klausysimės vietinių gyventojų goralių legendų ir pasakojimų. Praplauksime Erelio uolą, Septynių vienuolių kalnus, Červeny Klaštor miestelį su vienuolynu. Pasigrožėsime Trijų karūnų kalnu, kuris dėl savo unikalios formos vadinamas Pieninų dvasia. Po plaukimo atvykstame į Chata Pieniny. Čia mums surengtas piknikas** nacionaliniame Pieninų restorane, kuriame grojant gyvai muzikai ragausime kelių rūšių sūrių, nacionalinių patiekalų, o pageidaujantiems bus patiekiamas karštai išrūkytas upėtakis. Taip pat galėsite degustuoti ir slovakišką vyną. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Žemųjų Tatrų nacionaliniame parke aplankysime Demanovo Laisvės stalaktitų-stalagmitų urvus*, kurių spalvingą požeminį pasaulį gamta kūrė tūkstantmečiais. Vaikštinėsime požeminiais takeliais, apžiūrėdami puikiai išsilaikiusius įvairiausių formų stalaktitų ir stalagmite darinius, požeminius vandens telkinius. Vykstame į netoliese esantį tipišką slovakišką kaimą – Vlkolinecą. Tai unikali 45 pastatų gyvenvietė, išlaikiusi tradicinius slovakų kaimo bruožus. Vlkolinecas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl geriausiai išsilaikiusios tokio tipo gyvenvietės visame regione. Laisvas laikas. Po pietų vykstame į įspūdingą, dar XIII a. pradėtą statyti, Oravos pilį*, stūksančią ant Oravos upės skardžio. Kadangi pilis yra uolos viršūnėje, ji dar vadinama “erelių lizdu”. Kadaise Oravos pilis priklausė daugeliui aristokratų ir saugojo itin svarbų kelią į Lenkiją. Šioje pilyje buvo nufilmuota daugelis „Nosferatu“, pirmojo filmo apie Bramo Stokerio Drakulą, scenų. Apžiūrėsime atkurtus didikų laikų kambarius ir menes, kalėjimą, kankinimų kambarį bei iškamšų muziejų. Iš pilies bokštų atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Baltųjų Tatrų kalnus. Vakare išvykstame į Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!