Gurmaniška Suvalkija ir paslaptingosios Panemunės pilys 2 d.

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Lygumų kraštas Sūduva istoriškai visada gyveno labai turtingai, todėl netenka stebėtis, kad čia būta nemažai puošnių ir turtingų dvarų. Kiekvienas dvaras turėjo savo istoriją, kuri atsispindėjo dvarininkų giminės tradicijose ar veikloje.

Pirmasis sustojimas Zapyškyje prie Šv.Jono Krikštytojo bažnyčios, stovinčios ant Nemuno kranto. Senoji Zapyškio bažnyčia – tai vienas unikaliausių kultūros paveldo objektų Lietuvoje.

Vėliau apsilankysite Zyplių dvare*, kuris išsiskiria išlikusiais 11 autentiškų pastatų, rengiamais kasmetiniais plenerais, profesionaliosios muzikos renginiais. Zyplių dvaras yra vienas jauniausių Lietuvoje, jo istorija nesiekia 200 metų.
Pravažiuosite Lukšių miestelį. Gražesnį miestelį šiame krašte sunkiai surastumėte. Miestelis spindi tvarka, švara, centre įrengtas skulptūrų parkas - visa tai nenuilstančio skulptoriaus ir tautodailininko Vido Cikano nuopelnas.

Vyksite į Gelgaudiškio dvarą, kur 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios filmo „Tadas Blinda“ scenos. Dvaro rūmus XIX a. viduryje ant aukšto Nemuno slėnio šlaito pasistatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų, pasižymintis sudėtinga struktūra. Ekskursijos su šokiais ir vaišėmis metu* dvaro ponia supažindins su unikalia rūmų puošyba (secesija), XIX-XXa. pradžios gyvenimo būdu dvare. Programos metu išmoksite nuotaikingų dvaro šokių, po kurių būsite pavaišinti trijų rūšių dvaro sūriu, kropeliais (vieno kąsnio spurgytėmis), kakava, kava, arbata arba namine gira, išgirsite pasakojimą apie dvaro virtuvę.

Apžiūrėsite Sudargo piliakalnių kompleksą, kuris savo svarba ir grožiu nei kiek nenusileidžia Kernavės piliakalniams. Viduramžiais čia stovėjo gynybinė pilis, viena svarbiausių kovose su kryžiuočiais. Kryžiuočių pulkai dažnai puldinėjo Sudargą. Niekur Lietuvoje nepamatysite tokios vaizdingos panoramos, kaip čia - nuo Vorpilio piliakalnio!

Tikroje Suvalkiečio sodyboje* Jūsų lauks ypatingi pietūs. Tai senovinė XIX a. pabaigos etnografinė kaimo turizmo sodyba su dideliu kiemu ir sodu, klėtimi, su senoviniais ūkiniais pastatais, pirtimi, ežerėliu – čia viskas alsuoja Suvalkijos praeitimi. Kiekvienas sodybos kampelis primins senus laikus, kuomet šioje vietovėje su savo papročiais ir kalba gyveno mūsų proseneliai. Likę senoviniai daiktai atskleis lietuvio darbštumą ir išradingumą, o pietūs - Suvalkijos kulinarijos ypatingumą. Nakvynė.

2 diena. Ryte vyksite į nuostabųjį gamtos kampelį Šilinę, į kitame Nemuno krante įsikūrusį Medaus slėnį ir čia pamaloninsite savo skonio receptorius – Jūsų lauks medaus degustacija*.

Tęsiame kelionę ir sustojame Panemunėje. Šią gyvenvietę puošia Panemunės pilis*, dar vadinama Vytėnų arba Gelgaudų pilimi. Manoma, kad Panemunės pilies teritorijoje galėjo būti didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytenio dvaras, čia šis garsus Lietuvos valdovas ir palaidotas.

Keliaujame į Raudonę, kuri garsi savo pilimi. Pageidaujantiems pasiūlysime užlipti į pilies bokštą*, iš kurio atsiveria nepaprastai graži apylinkių panorama, o greta – puikus senas parkas.

Vėliau vykstame į vieną seniausių Lietuvos gyvenviečių - Veliuoną. Pasak istorinių šaltinių, Veliuonoje lankėsi, kovojo ir mirė Lietuvos kunigaikštis Gediminas.Grožėdamiesi kraštovaizdžiu, stabtelėsite Seredžiuje. Čia yra išlikęs XIII a. piliakalnis, dar vadinamas Palemono kalnu.

Apsilankysime A.ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje*, kuris įkurtas 1990 m. buvusioje klebonijoje, seniausiame išlikusiame pastate Vilkijoje. Manoma, kad šiam namui yra virš 300 metų, o jo sienos regėjo mums gerai žinomus lietuvių kūrėjus, tačiau ryškiausią pėdsaką čia paliko garsiausias lietuvių tautosakininkas ir etnografas Antanas Juška. Jo sukaupti lietuvių liaudies dvasiniai turtai ir šiandien stebina savo gausa.

Vykstame į Raudondvarį. Tai jaukus miestelis, įsikūręs Nemuno ir Nevėžio upių santakoje, kuris apsuptas nuostabios gamtos ir garsėjantis architektūriniu ansambliu – Raudondvario dvaru*. Priklausęs Radviloms, Tiškevičiams, dvaras visada garsėjo kaip kultūros ir meno centras. Teatralizuotos ekskursijos metu susipažinsite su iškiliausiais pilies valdytojais, leisitės kartu į dvaro istorijos labirintus. Po ekskursijos turėsime laisvo laiko kavai/arbatai, desertui ir pasigrožėti parku.

Vakare kupini įspūdžių grįšite namo.

Mokami objektai:

  • Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~7 EUR/asm.
  • Zyplių dvaras ~3 EUR/asm, vaikams 7-14 metų amžiaus ir senjorams - ~2 EUR, vaikams iki 7 metų - nemokamai.
  • Gelgaudiškio dvaras (teatralizuota ekskursija, šokių edukacija ir sūrio degustacija) ~8 EUR/asm, kai grupė virš 20 žmonių. Trukmė 2 val.
  • Ekskursija/pasakojimas Suvalkiečio sodyboje ~3 EUR/asm.
  • Degustaciniai pietūs Suvalkiečio sodyboje ~5 EUR/asm.
  • Medaus degustacija "Medaus slėnyje" ~4 EUR/asm., vaikams ~3 EUR/asm.
  • Panemunės pilis ~2 EUR/asm., lengvatinis ~1 EUR/asm, vietinio gido paslauga - ~15 EUR/grupei.
  • Pakilimas į Raudonės pilies bokštą ~1,00 EUR/asm.
  • A.ir J. Juškų etninės kultūros muziejus ~1,00 EUR/asm., lengvatinis ~0,30 EUR/asm., vietinio gido paslauga ~13 EUR/grupei.
  • Teatralizuota ekskursija po Raudondvario pilies parką ~3 EUR/asm, ekskursija su kava/arba ir pyragėliu ~8 EUR/asm.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!