Pavasarinis gėlių žydėjimas Olandijoje

Kelionės trukmė: 5 d.

Kelionės kaina: 0 €

1 diena. Ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Poznanę. Apžiūrime Tumski salą, kurioje pastatyta pirmoji katedra Lenkijoje – šv. Petro ir Povilo Arkikatedra Bazilika. Ekskursiją tęsime Poznanės senamiestyje, kur pamatysime miesto simbolį – Poznanės ožiukus, puošiančius renesanso stiliaus rotušės pastatą. Pasivaikščiosime jaukiomis ir magiškomis senamiesčio, vadinamo vienu gražiausių Lenkijoje, gatvelėmis. Pamatysime Šv. Stanislovo bažnyčią, dar vadinamą “fara”. Jokia kita šventovė Lenkijoje negali pasigirti tokia gausybe triumfuojančio baroko stiliaus papuošimų. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijos – Vokietijos pasienyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į laisvą Žemutinės Saksonijos sostinę Hanoverį, kur apsilankysime vienuose žymiausių Europoje baroko stiliaus Herrenhausen soduose*, įkurtuose Hanoverio hercogienės Sofijos von der Pfalz, tuomečio kurfiursto Ernsto Augusto žmonos iniciatyva. Grožėsimės Didžiuoju sodu, besiribojančiu kartu su kaimyniniu D. Britanijos karaliaus Jurgio vardu pavadintu sodu, kuris buvo sukurtas remiantis anglų kraštovaizdžio stiliumi. Sodas tęsiasi beveik 2 km ir atskleidžia per 3 amžius susiformavusią Europos sodų-parkų kultūrą. Priešais šiuos du sodus išsidėstęs Kalnų sodas, kuris palaipsniui virto tarptautinio lygio botanikos sodu-paroda. Ištisus metus galima grožėtis 500-800 žydinčių orchidėjų spindesiu ir spalvomis. Didžiausios sodų puošmenos: Didžioji kaskada, išdėliota iš kriauklių, spalvotų akmenėlių, papuošta skulptūromis, mistinė Niko grota su spalvoto stiklo mozaikomis bei Didysis fontanas, kurio srovė ištrykšta net į 70 metrų aukštį. Sodai yra laikomi Hanoverio Karalių paveldu. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti po Hanoverio senamiestį. Tęsiame kelionę per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Keukenhofą* - pavasarinį 32 ha Europos žydintį sodą, kur kiekvienais metais pražysta apie 7 mln pavasario gėlių. Be tulpių čia skleidžiasi narcizai, jacintai, krokai ir dar daug kitų augalų. Kiekvienais metais apie 100 olandų firmų dalyvauja parko apsodinime. Po pietų vykstame į Amsterdamą. Tai vienas romantiškiausių miestų pasaulyje. Amsterdamas garsus savo kanalais bei meno galerijomis, žinomas kaip „Šiaurės Venecija". Pačiame Amsterdamo centre yra Dam aikštė, kurioje įvyko daugybė istorinių dramų. Karališkieji Rūmai (Koninklijk Paleis), kurių klasikinis fasadas bei nuostabios skulptūros buvo skirtos išaukštinti Amsterdamą. Norintieji galės aplankyti ir garsųjį miesto “Raudonųjų Žibintų” kvartalą, paplaukioti* Amsterdamo gatvėmis – kanalais. Čia architektūra keičiasi nuo Aukso Amžiaus ir Amsterdamo mokyklos iki modernių pastatų, puošiančių Rytų uosto salas. Plaukiojant po šį miestą gali pasirodyti, kad tai architektūrinė kelionė laiku. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į pajūrio miestą Hagą, pastatytą vėsios ir banguotos Šiaurės jūros pakrantėje. Tai antroji Nyderlandų sostinė, karalių ir teisininkų miestas, kuriame yra Karališkoji rezidencija, Parlamentas. Nuostabiuose rūmuose, pastatytuose filantropo Karnegio, įsikūręs Tarptautinis Hagos tribunolas. Apsilankymas Japoniškame sode, kurį 20 a. pradžioje įkūrė ponia vadinama Lady Daisy. Ji daug kartų laivu keliavo į Japoniją. Susižavėjusi Japoniškais sodais, į Nyderlandus atgabeno daugybę žibintų, skulptūrų, mažų tiltelių ir kt. daiktų. Šis sodas veikė nuo 1910, vėliau buvo apleistas. 1954 metais miesto merija sutvarkė Clingendael parką, kuriame yra įkurtas šis sodas. Nuo tada tai Hagos miesto nuosavybė. Šis Japoniškas sodas vienintelis Nyderlanduose, todėl jis laikomas labai vertingu. Kelionė per Olandiją, Vokietiją. Nakvynė viešbutyje Vokietijos - Lenkijos pasienyje.

5 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją, Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!