Kalvotoji Žemaitija su visomis jos spalvomis ir atspalviais

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės kaina: 0 €

Vyksime susipažinti su dar vienu Lietuvos etnografiniu regionu - Žemaitija, o pažintį pradėsime aplankydami pirmąjį senienų muziejų Lietuvoje - Baublius*. Tai senovės lietuvių kultūros paminklas, neturintis analogo, gyvai menantis rašytoją D. Pošką ir Lietuvos praeitį. Čia pamatysite istorinę ir etnografinę medžiagą, senovės dievų atvaizdus, įžymių žmonių portretus, atstatytą Smetonos laikų mokyklą, kurioje yra įrengtas muziejus su ekspozicija apie D. Pošką, biblioteką.

Tęsiame kelionę ir atvykstame į Kražius, išsidėsčiusį abipus Kražantės upės, senoji miestelio dalis saugoma kaip urbanistikos kultūros vertybė. Kražių vienuolynai, bažnyčios jau nuo seniausių laikų turėjo ypatingą reikšmę ne tik Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos kultūriniam bei dvasiniam gyvenimui. Apsilanysime Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, kur išvysite vienus didžiausių Žemaitijoje vargonus. Dabar iš viso vienuolyno ansamblio išlikusi tik mūrinė bažnyčia, šventoriaus tvora ir dešinėje šventoriaus pusėje stovinti XIX a. I-oje pusėje pastatyta Šv. Roko koplyčia.

Kadangi žemaičiai nuo seno garsėjo savo papročiais, dainomis, vaišingumu ir kalba, dalyvausime tikroje žemaitiškoje vakaronėje* (būtina užsisakyti perkant kelionę), kurioje išgirsite įvairiausius pasakojimus, klausysitės liaudies muzikos, žaisite žaidimus, šoksite ir dainuosite, ragausite žemaitiško kastinio su bulvėmis, užsigerdami žemaitiška gira…

Po smagio vakaronės vykstame į Žemaitijos sostinę Telšius, miestą Žemaičių aukštumoje, prie Masčio ežero, išsidėsčiusį ant septynių kalvų. Legendos pasakoja, kad Telšių miestą įkūręs žemaičių didvyris Telšys, gyvenęs ant Džiugo kalno. Pasivaikščioję po Telšių senamiestį su gidu* ir atradę nuostabiausias miesto puošmenas, įsitikinę, kad Žemaitijos sostinė tikrai ypatinga, apžiūrėsime Telšių vyskupijos centro simbolį Šv. Antano Paduviečio katedrą ir jos požemius. Vakare grįžtame namo.
Mokami objektai:
Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~4 EUR/asm. Vietinių gidų paslaugų kaina priklauso nuo grupės dydžio.
Dionizo Poškos Baublių muziejus - 2 EUR/asm; lengvatinis bilietas - 1 EUR/asm;
Žemaitiška vakaronė - 5 EUR/asm (būtina užsisakyti perkant kelionę).

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:

mob.tel: +370 652 53919 El.paštu: info@travelis.lt

Domina ši kelionė?

Drąsiai klauskite

Įsiminti kelionę!

Norite įsiminti kelionę vėlesnei peržiūrai? Įveskite savo el.pašto adresą ir išsiųsime Jums šį pasiūlymą!